K. Linkevičius: „Sustoti nesiruošiu“

Karolis Linkevicius

Karolis Linkevičius ryškiai sužibo sporto pasaulyje 2021 metais, kai IFBB pasaulio čempionate, jaunimo kategorijoje, laimėjo net 2 medalius – aukso (klasikinės figūros kategorijoje) ir sidabro (kultūrizmo kategorijoje). Iš kur pas šį jaunuolį tiek valios, ryžto ir užsispyrimo? Kaip jis maitinasi ir kokiu sporto rėžimu treniruojasi?

Linkevičius
Karolio Linkevičiaus triumfo akimirka 2021 m. Pasaulio čempionate

Kad tą sužinotume, pakalbinome Karolį, kad kiekvienas galėtume artimiau susipažinti su šiuo jaunuoju pasaulio čempionu bei, galbūt, praplėsti savo akiratį. Tad jūsų dėmesiui – Karolis Linkevičius ir jo pilnas interviu.

Interviu: Karolis Linkevičius

Kaip prasidėjo tavo sportinis kelias?

Linkevičius
Karolis su savo broliu Roku

Sportas man yra artimas visą gyvenimą. Dėl aktyvaus gyvenimo būdo visų pirma reiktų dėkoti tėvams, nes nuo pat mažens tėtis su mama užsiimdavo aktyvia veikla. Sportuodavome lauke prie skersinių, lakstydavome po stadioną, važinėdavome dviračiu.

Nuo pirmos klasės pradėjau lankyti futbolą. Šį sportą pasirinkau, nes vyresnis brolis Rokas, kuris yra mano autoritetas, jau lankė futbolą 🙂 . Šeštoje klasėje pasikeitus futbolo treneriui išbandžiau kitas sporto rūšis.

Brolio dėka, būdamas 14 metų, atėjau į sporto salę. Kultūrizmo sportu užsiiminėju iki šiol ir sustoti nesiruošiu 🙂

👉  Karolis Linkevičius Instagrame

Kiek kartų per savaitę sportuoji?

Į sporto salę einu 5 kartus per savaitę, slenkančiu grafiku: 2 dienos sporto ir 1 diena laisva ir tuomet vėl taip pat. Mano treniruotė vidutiniškai trunka pusantros valandos.

Kaip suderini sportą su mokslais?

Tiesiog reikia susidėlioti prioritetus ir savęs paklausti, ar tai ką darai atves ir priartins tave prie tikslo. Manau, tikrai visi pritars, jog kuo daugiau darai, tuo daugiau padarai. Tik reikia nepamiršti, jog prisiėmęs per daug darbų gali perdegti.

Linkevicius

Kokios yra tavo atsiliekančios raumenų grupės? Kaip sprendi šią bėdą?

Turiu šiek tiek dominuojančius kojų raumenis, bet viršutinės kūno dalies raumenys tiek neatsilieka, kad reiktų keisti treniruočių krūvį. Mano kūno raumenys yra gan subalansuoti.

Kaip atrodo tavo pavyzdinė kojų treniruotė?

Karolio Linkevičiaus pratimai

Kokius maisto papildus vartoji?

Omega-3, multivitaminai ir mineralai, vitaminas C, vitaminas D3 + K, magnis, kurkuminas, ashwagandha, berberinas, N-acetilcisteinas, astragalus, ursodeoksicholio rūgštis, proteinas, kreatinas, vitargo, EAA.

👉  Papildai sportuojantiems

Ar darai cheat day ? Jeigu taip, kokiais gardėsiais pasilepini tą dieną?

Cheat day nedarau, nes man patinka, tai ką valgau ir nėra kažkokio poreikio valgyti didelį kiekį nesveiko maisto, nes tuomet prastai jaučiuosi: būna sudirgęs virškinimo traktas, sumažėja energijos lygis, apsunkstu. Jeigu valgau kažką mažiau sveiko, renkuosi 1 valgymą iš sveikesnių produktų ir namuose gamintą maistą.

👉  Karolis Linkevičius Facebooke

Pateik savo 1 dienos mitybos pavyzdį (ne varžybų laikotarpiu):

Linkevičiaus valgymai

Ačiū už interviu! Dar kelios akimirkos iš Karolio Linkevičiaus asmeninio archyvo:

Linkevičius
K. Linkevičius su treneriu O. Ringiu
Karolis Linkevičius su savo broliu ir tėvais
Pasaulio čempionate, 2021 m.