Resveratrolis

Resveratrolis – tai medžiaga, daugiausia randama raudonose vynuogėse ir iš jų pagamintuose produktuose (vyne, sultyse). Šie papildai turi priešuždegiminių savybių bei yra susiję su nauda smegenų funkcijai ir širdžiai.

Skaityti daugiau (išsamus gidas apačioje)

Turinys

Kas yra resveratrolis?

Resveratrolis – tai augalinis junginys, kuris veikia kaip antioksidantas. 

Šios medžiagos galima rasti tiek maisto produktuose, tiek papilduose.

Štai populiariausi maisto produktai, kuriuose galima rasti resveratrolio:

 • vynuogės ir jų produktai (raudonasis vynas, sultys)
 • žemės riešutai
 • mėlynės
 • avietės
 • juodieji serbentai

Resveratrolio papildų nauda

1. Kraujospūdžio mažinimas. Resveratrolis, dėl savo antioksidacinių savybių, gali sumažinti arterijų sienelių spaudimą, ypač sistolinį kraujospūdį, kuris didėja su amžiumi ir yra širdies ligų rizikos veiksnys. Šis poveikis pasiekiamas skatinant azoto oksido gamybą, dėl ko kraujagyslės atsipalaiduoja, tačiau reikia daugiau tyrimų, kad būtų nustatyta optimali resveratrolio dozė.

2. Sąnarių skausmo mažinimas. Resveratrolio papildai gali padėti sumažinti sąnarių skausmą ir apsaugoti sąnario kremzlę nuo nusidėvėjimo, ypač sergant artritu. Tyrimai su gyvūnais rodo, kad resveratrolis sumažina uždegimą ir užkerta kelią sąnarių pažeidimams, tačiau dar reikia daugiau tyrimų su žmonėmis.

Resveratrolio nauda

3. Cholesterolio pokyčiai. Resveratrolis gali sumažinti „blogojo“ cholesterolio kiekį ir padidinti „gerojo“ cholesterolio lygį. Tai gali padėti palaikyti širdies sveikatą.

4. Sveikatos palaikymas. Resveratrolio preparatai turi antioksidacinių ir prieuždegiminių savybių. Tai gali padėti palaikyti tinkamą organizmo sveikatą ir apsaugoti kūną nuo oksidacinių pažeidimų ir aplinkos veiksnių.

Galimas šalutinis poveikis

Resveratrolio papildai dažniausiai yra gerai toleruojami sveikų žmonių, bet nėra aiškių rekomendacijų dėl optimalios dozės.

Svarbu atsižvelgti į galimas sąveikas su vaistais, ypač su kraujo krešėjimą veikiančiais medikamentais, kurie gali padidinti kraujavimo riziką.

Prieš pradedant vartoti resveratrolį, ypač vartojant vaistus, rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku.

Apibendrinimas

Resveratrolis – tai didelį potencialą turintis antioksidantas.

Atlikus įvairius tyrimus, jau yra duomenų apie teigiamą šio papildo poveikį žmogaus sveikatai.

Nepaisant to, vis dar reikia daugiau tyrimų, kad būtų galima gauti daugiau duomenų apie šio preparato teigiamą poveikį organizmui.