Multivitaminai

Aktyviai ir sveikai gyvenantiems vyrams ir moterims reikalinga gauti įvairių maistinių medžiagų, kad palaikyti tinkamą sveikatos būklę.

Skaityti daugiau (išsamus gidas apačioje)

Turinys

Kas yra multivitaminai?

Multivitaminai – tai papildai, kuriuose yra daug įvairių vitaminų ir mineralų, o kartais ir kitų ingredientų, reikalingų moterims, vyrams.

Atsižvelgiant į tai, kad nėra standarto, kas yra multivitaminai, jų maistinių medžiagų sudėtis skiriasi priklausomai nuo prekės ženklo ir produkto.

Jie yra įvairių formų, įskaitant tabletes, kapsules, miltelius ir skysčius.

Dauguma multivitaminų turėtų būti vartojami vieną ar du kartus per dieną. 

Prieš juos vartojant, būtinai perskaitykite etiketę ir laikykitės rekomenduojamų dozavimo nurodymų.

Šių produktų galima įsigyti sporto papildų parduotuvėje, vaistinėje arba tiesiog prekybos centre.

Kas sudaro multivitaminų kompleksus?

Jūsų sveikatai būtini 13 vitaminų ir apie 15 mineralų.

sveikatai butini vitaminai ir mineralai

Daugelis jų gamina fermentus ir hormonus, stiprina imunitetą ir užtikrina tinkamą nervų sistemos bei organų funkcionavimą

Jūsų organizmui taip pat reikia šių maistinių medžiagų dauginimuisi, augimui ir kūno procesų reguliavimui.

Multivitaminų kompleksai turi daug šių vitaminų ir mineralų, bet skirtingais kiekiais.

Juose taip pat gali būti kitų ingredientų, pavyzdžiui, žolelių, aminorūgščių ir riebalų rūgščių.

Be to, kai kuriuose papilduose gali būti sudedamųjų dalių, kurios gali sąveikauti su vaistais, todėl jei turite kokių sveikatos sutrikimų ar vartojate vaistus, prieš pradėdami vartoti naują produktą, pasitarkite su savo šeimos daktaru.

Be to, multivitaminuose esančios maistinės medžiagos gali būti gaunamos iš tikro maisto arba pagamintos sintetiniu būdu, todėl reikėtų pasirinkti patikimo gamintojo produktus.

multivitaminu nauda

1️⃣ Kokie yra geriausi multivitaminai sportuojantiems?

Geriausi multivitaminai sportuojantiems yra tie, kurie aprūpina tomis medžiagomis, kurių trūksta būtent jūsų organizmui.

Kokios jos yra, galima sužinoti tik pasidarius vitaminų tyrimus.

2️⃣Kokie multivitaminai sportui man svarbiausi?

Multivitaminai sportui ypač svarbūs, kadangi sportuojantiems kūnas intensyviau naudoja savo vidinius resursus ir yra alinamas.

Labai svarbu, kad organizmui netrūktų vitamino D, C ir K.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage", "mainEntity": [{ "@type": "Question", "name": "Kokie yra geriausi multivitaminai sportuojantiems?", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "Geriausi multivitaminai sportuojantiems yra tie, kurie aprūpina tomis medžiagomis, kurių trūksta būtent jūsų organizmui. Kokios jos yra, galima sužinoti tik pasidarius vitaminų tyrimus." } },{ "@type": "Question", "name": "Kokie multivitaminai sportui man svarbiausi?", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "Multivitaminai sportui ypač svarbūs, kadangi sportuojantiems kūnas intensyviau naudoja savo vidinius resursus ir yra alinamas. Labai svarbu, kad organizmui netrūktų vitamino D, C ir K." } }] }