Proteinas

Proteinas ir baltymai sportui – apsižvalgykite po šią Sportuojantys.lt kategoriją. Šie sporto papildai pravers tiek auginant liesą raumenų masę, tiek palaikant gražią figūrą. Kiekvienas proteinas pasižymi skirtingu skoniu, maistine verte bei kaina. Proteinas internetu – tai geriausias būdas skubantiems ir norintiems prekes gauti patogiu būdu.

Sunku išsirinkti ❓ KONSULTUOJAME – susisiekite čia

Baltymų papildai

Kiekvienas sportuojantis supranta, kad, baltymai yra itin svarbus makroelementas. Tuo atveju, jeigu nėra gauti pakankamai baltymų iš sveikos mitybos, tuomet į pagalbą gali ateiti baltymų papildai. Dar žinomi kaip proteinas, šie produktai yra itin populiarūs tarp žmonių, užsiimančių sportu ir aktyviu laisvalaikiu. Nusistačius tikslą, pvz. sumažinti riebalinį sluoksnį ar priaugti raumeninės masės, jums puikiai pasitarnaus baltymų papildai, tereikia išsirinkti sau tinkamą produktą.

Proteinas – kas tai ir kodėl jį verta naudoti?

Baltymų arba kitaip tariant – proteino nauda yra akivaizdi: jie itin svarbūs jūsų raumeninio audinio atstatymui ir užgydymui, kadangi per treniruote šis audinys būna suardomas. Tokiu būdu atsistatęs raumeninis audinys tampa šiek tiek didesnis ir stipresnis. Baltymai svarbūs sportuojantiems, tačiau proteinas nesportuojant suteikia naudos, kadangi kiekvienam organizmui būtinas pakankamas baltymų kiekis, kad sveikata ir savijauta būtų tinkama.

Kaip jau minėjome, proteinas svorio metimui yra geras pasirinkimas, kadangi baltymai padeda sumažinti apetitą  bei prisideda prie greitesnės medžiagos apykaitos. Svarbu nepamiršti, kad metant svorį, proteino kokteiliai padės išsaugoti raumeninę masę, kurią taip sunkiai užauginote.

Proteinas lieknėjimui nėra vienintelis pasirinkimas, nes toks sportinis tikslas nėra aktualus kiekvienam. Baltymai sportui yra reikalingi ir tiems, kurie augina liesą raumeninę masę, siekia padidinti jėgą ar tiesiog padailinti figūrą.

Proteinas moterims dažniausiai būna su itin mažui kiekiu baltymų ir angliavandenių, o tokių kokteilių skoniai – pasakiški. Tuo atveju, jeigu atsisakėte mėsos ir kitų gyvulinių maisto produktų, tuomet galite jums patiks augalinės kilmės baltymų milteliai, kurie taip pat pravers ir tiems, kurie alergiški pieno produktams.

Kokį proteiną rinktis?

Jeigu pasidomėjote, kas yra proteinas ir kodėl jį verta naudoti, tuomet belieka išsirinkti, kurie baltymai sportui atitinka jūsų reikalavimus, kurių gali būti gan nemažai. Proteino milteliai skiriasi pagal kalorijų kiekį, skonį, baltymų kiekį ir kitus parametrus, kurie būna nurodyti produkto etiketėje arba aprašyme interneto parduotuvėje. Proteino papildai dažniausiai yra labai skanūs, tačiau kiekvieno skonis skiriasi, tad svarbu pasirinkti ne per saldų arba mėgstamo skonio produktą, kad papildų vartojimas neapkarstų ir būtų malonus. Atrodo, kad yra didžiulis baltymų papildų pasirinkimas ir įvairovė, tačiau tol, kol neparagausite – negalėsite palyginti skonių. Taigi, pasirinkite, kuris proteinas sportui yra jūsų mėgstamiausias ir pavaišinkite juo savo artimiausią draugą!

Renkantis produktą, proteinai moterims ir vyrams turi tam tikrų skirtumų, tad pakalbėkime ir apie tai. Verta žinoti, kad proteino rūšys skiriasi: išrūgų baltymai (whey proteinas) bei proteino izoliatas yra patys populiariausi proteino milteliai. Juose yra didelis baltymų kiekis, jų skoniai puikūs, o juos vartoti galima iškart po sporto.

Apibendrinant tai, kokį proteiną rinktis, paminėtina, kad skirtumą sudaro proteino kaina, atsiliepimai, skonis, kiekis. Kiekvienas proteinas sportuojantiems yra unikalus, kadangi skiriasi gamintojas (Optimum Nutrition, Dymatize, Muscletech, Mutant ir kt.)

Proteinas internetu

Proteinas sportui parduodamas Sportuontys.lt internetinėje parduotuvėje. Akcija čia nėra dažnas reiškinys, kadangi proteinas pigiau nereiškia, kad toks produktas yra itin kokybiškas, todėl siūlome pirmiausiai rinktis kokybė – tuomet tikrai sutaupysite ir pasieksite geresnius rezultatus su išrūgų baltymų milteliais.