Raumenų atsistatymas po treniruotės – kaip jį pagerinti?

raumenu atsistatymas po treniruotes

Jeigu Jus kankina raumenų skausmai po treniruotės, kurie trunka net keletą dienų, gali būti, kad jūsų raumenų atsistatymas po treniruotės nėra tinkamas. Nepakanka tik išgerti proteino kokteilį ir tikėtis, kad padarėte viską, jog maksimaliai atsistatytumėte. Reikalinga atsižvelgti ir į kitus niuansus. Šiame straipsnyje sužinosime į kokius.

Ką daryti, kad raumenų atsistatymas po treniruotės būtų geresnis?

raumenu atsistatymas po treniruotes

1. Jokių griežtų dietų

Kuo didesnis riebalinis sluoksnis, tuo daugiau estrogeno ir mažiau testosterono organizme. Tai reiškia ir daug lėtesnį atsigavimą. Tačiau pernelyg griežta dieta, kai valgote mažai angliavandenių, taipogi nepadės jūsų raumenims po treniruotės. Tad svarbiausia yra suderinti mitybą, saikingai mažinti kalorijas, jeigu metate svorį. Kiek tiksliai kalorijų ir makroelementų jums reikia suvartoti metant svorį, galite sužinoti mūsų dienos kalorijų normos skaičiuoklėje.

2. Tinkamas maistas prieš treniruotę

Tai, ką valgote prieš treniruotę, yra taip pat svarbu kaip ir tai, ką valgote po jos. Labai individualu, kada valgyti iki treniruotės, jog nesijaustumėte apsunkę ar alkani. Tai galite padaryti tik eksperimentuodami. Taipogi labai svarbu, kokie jūsų sportiniai tikslai.

Pateiksime pavyzdį: jeigu auginate raumeninę masę, tuomet likus 2-4 val. iki treniruotės, suvalgykite baltymų + kompleksinių angliavandenių + gerųjų riebalų.

Pavyzdžiui, pilni kiaušiniai + basmati ryžiai. Arba saldi bulvė + vištiena + salotos su alyvuogių aliejumi. O likus 1 val. ar 30 min. iki treniruotės, suvalgykite greitųjų angliavandenių. Pvz. bandelė, juodasis šokoladas, apelsinas, bananas. Tai suteiks papildomos energijos.

raumenu atsistatymas po treniruotes

3. Geras miegas

Jeigu atlikote gerą treniruotę, privalote gerai išsimiegoti. Geras miegas gerina metabolizmą (medžiagų apykaitą) ir raumenų atsistatymą. Jo metu gaminasi augimo hormonas ir raumenys auga.

Kaip geriau išsimiegoti? Patalpą padarykite kaip įmanoma tamsesnę ir išjunkite visus techninius prietaisus bent 30 min. iki miego. Taip pat vartokite maisto papildą atsipalaidavimui, taip ne tik geriau užmigsite, bet ir kokybiškiau pailsėsite ir ryte jausitės žvalgūs.

👉Maisto papildas atsipalaidavimui

4. Tinkami papildai

Jeigu nesurenkate dienos baltymų normos, tam gali padėti proteino kokteiliai.

Jeigu Įtariate, kad iš maisto negaunate ir pakankamai vitaminų ir mineralų, tuomet reikėtų pagalvoti apie vitaminų kompleksą.

5. Aktyvus poilsis

Raumenų skausmas nereiškia, kad reikėtų gulėti ir nejudėti. Lengva fizinė veikla, pvz. ėjimas, plaukimas, važiavimas dviračiu, pagerina kraujo cirkuliaciją ir kartu raumenų atsistatymą.

Taigi, tai buvo patarimai, kad raumenų atsistatymas po treniruotės būtų geresnis. Laikykitės šių patarimų ir pamatysite, kaip gerėja jūsų kūno būsena, rezultatai ir nuotaika.