Kaip grįžti į sportą po pertraukos – 6 patarimai

kaip grizti i sporta

Kyla klausimas, kaip grįžti į sportą po pertraukos? Tuomet pataikėte ten, kur reikia. Apskritai, ilgesnė pertrauka nuo sporto gali būti darome dėl įvairių priežasčių. Tai gali būti trauma, atostogos, karantinas, poilsis nuo sporto ar kitos asmeninės priežastys. Nesvarbu, kodėl buvo apleistas sportas, svarbiausia yra į jį grįžti. Tačiau tas grįžimas turi būti protingas. O apie tai ir bus šis straipsnis.

6 patarimai, kaip grįžti į sportą po pertraukos:

kaip grizti i sporta1. Nesitikėk būti tame pačiame lygyje

Deja, nesvarbu, ar esate bėgikas, ar sunkiaatletis, ar crossfit atstovas, ar tiesiog geležies kilnotojas – jūs praradote dalį savo jėgų, ištvermės, raumenų ir įgūdžių. Tai tikrai nereiškia, kad po pertraukos nuo sporto, nebebūsite tokie kaip anksčiau. Tai tik reiškia, kad reikės pradėti ne nuo ten kur baigėte, o nuo truputį žemiau. Ir tai yra normalu. Tačiau buvusią savo formą pasieksite itin greitai, nes raumenys turi atmintį.

2. Skirkite daugiau laiko apšilimui ir atvėsimui

Apšilimo pratimai yra svarbūs visada, tačiau kai pradedama sportuoti po pertraukos – jie privalomi. Atlikdami apšilimo pratimus, jūs maksimaliai sumažinate tikimybę patirti raumenų traumas, paruošiate širdies veiklą būsimai treniruotei ir nusiteikiate sportui psichologiškai. Pirmas porą sportų savaičių apšilimą reikėtų atlik bent po 15 min. per treniruotę.

Atvėsimo pratimai sugrįžus į sportinį ritmą, yra nemažiau svarbūs nei apšilimo pratimai. Atvėsimo pratimai padės normalizuoti širdies veiklą po treniruotės, apsisaugoti nuo galimo galvos svaigimo, palaikys raumenų elastingumą, o svarbiausia – sumažins kitą dieną jaučiamą pavėluotą raumenų skausmą.

3. Būkite kantrus

Psichologiškai gali būti nelengva, kai suprantate, kad nesate toks stiprus ir greitas kaip anksčiau. Todėl norėsis dirbti daugiau, kad progresas kuo greičiau grįžtų į buvusias vėžias.

kaip grizti i sportaBet nesistenkite spausti iš savęs maksimumo pirmųjų treniruočių metu. Taip rizikuojate gauti traumą ir kentėti stiprius raumenų skausmus.

Pavyzdžiui, jei sportuojate sporto salėje su svoriais, pirmuosius svorius po pertraukos imkite bent 50% mažesnius nei paskutinėmis dienomis, prieš darant pertrauką. Taipogi darykite ilgesnes pertraukas tarp priėjimų. Įvertinkite, kaip sekasi dirbti tokiais svoriais ir tuomet spręskite, kokiais svoriais sportuoti toliau. 50% sumažinti krūvį rekomenduojama ir užsiimant kitokiu sportu: bėgimas, sunkioji atletika, plaukimas ir kt.

4. Nedarykite per daug

Nedarykite savo įprastos treniruotės pirmąją dieną po pertraukos. Geriausia atlikti viso kūno treniruotę. Ir tokiu principu treniruotis bent jau savaitę. Susidarykite sporto programą, kurios laikysitės. Nešokinėkite nuo vieno pratimo, prie kito, būkite susikoncentravęs.

5. Pasiruoškite, kad skaudės

Po ilgos pertraukos nepavyks išvengti raumenų skausmo, nes grįši prie didesnių krūvių ir raumenims vėl reikės adaptuotis. Daugumai sportininkų skausmas yra malonus dalykas, kuris reiškia, kad turėjai gerą treniruotę. Tačiau atminkite, kad pernelyg ilgai besitęsiantis skausmas nėra gerai. Todėl svarbu tinkamai maitintis, gerai išsimiegoti, nestresuoti, atlikti tempimo pratimus tam, kad maksimaliai padėtumėte savo organizmui atsigauti.

👉Sumažinti raumenų skausmą po treniruotės

kaip grizti i sporta

6. Ruoškitės iš anksto

Žinote, kad jau po savaitės galėsite grįžti į sportą? Pasiruoškite tam! Pradėkite aktyviau leisti laisvalaikį. Truputį pajudėkite namuose, atlikdami elementarius pratimus namuose. Pradėkite keltis ir eikite miegoti tokiu metu, kokiu tai darėte sportuodamas. Idealu būtų maistą valgyti tokį, koks jis buvo įprastu sporto rėžimu. Žinoma, tik maisto kiekiai būtų skirtingi, nei buvo anksčiau. Taip bus lengviau adaptuotis ir grįžti į įprastą rėžimą.

Taigi, linkime nepersitempti ir sėkmingai grįžti į sportą bei toliau siekti užsibrėžtų tikslų. Šie patarimai padės išlikti sveikiems ir sustiprėti!