Liemens ir klubų apimčių santykio skaičiuoklė

Liemens ir klubu apimciu santykio skaiciuokle

Liemens ir klubų apimčių santykio skaičiuoklė – tai įrankis, kuris naudojamas greitai ir paprastai įvertinti ar žmogui gali kilti pavojus dėl sveikatos problemų ateityje. Toks įrankis yra tiksli priemonė, nereikalaujanti kitų matavimų, kuri parodo aiškų rezultatą, panašiai kaip KMI skaičiuoklė. Straipsnio tęsinį rasite po skaičiuokle.

Liemens ir klubų apimčių santykio skaičiuoklė naudojimui

MoterimsVyramsLigų rizika
Mažiau nei 0,85Mažiau nei 1MINIMALI
0,85 ir daugiau1 ir daugiauDIDELĖ

Kaip apskaičiuoti savo liemens ir klubų apimčių santykį?

Norėdami apskaičiuoti savo liemens ir klubų apimčių santykį, paprasčiausiai turite išmatuoti savo liemenį bei klubus, naudodami matavimo juostą (arba virvelės ilgį ir liniuotę). Tuomet atlikite skaičiavimą pagal formulę (arba tą už jus padarys ši skaičiuoklė, esanti puslapio viršuje). Norint gauti tikslų rezultatą, svarbu įsitikinti, kad matavimus atlikote reikiamoje vietoje. 

Liemens apimčių matavimas

Matavimo juosta ar virvele išmatuokite vidurį tarp žemiausio šonkaulio ir viršutinės klubų dalies – tai turėtų būti dalis virš bambos. Matavimų reikšmės skaičiuojamos centimetrais (cm).

Klubų apimčių matavimas

Matavimo juosta ar virvele matuokitės klubus, matuojant plačiausioje vietoje aplink sėdmenis. Tvirtai laikykite juostą, bet netraukite jos ir įsitikinkite, kad ji yra lygi.

Liemens ir klubų apimčių santykis

Kai per prieš tai nurodytas vietas išsimatuosite tiek savo liemens, tiek klubų apimtis centimetrų tikslumu, tuomet paprasčiausiai padalykite liemens apimties reikšmę iš klubų apimties reikšmės. Tuomet gausite liemens ir klubų apimčių santykį, t. y. tam tikrą skaitinę reikšmę. Būtent šį reikšmė ir nusako, ar turite riziką dėl ateities ligų. Tačiau skaitinė reikšmė traktuojama skirtingai pagal lytį, t. y. moterims ji turi būti mažesnė nei vyrams. Bet kaip jau minėjome, liemens ir klubų apimčių santykio skaičiuoklė visą darbą atliks už jus.

Ką daryti jeigu ligų rizika yra didelė?

Jei nusistatėte, kad jūsų ligų rizika yra didelė, tai pirmas signalas, kad derėtų keisti gyvenimo būdą. Nuo to jau priklauso jūsų tolimesnė sveikata ir gyvenimo kokybė. Tad pirmas žingsnis būtų pasirinkti sveikesnės mitybos alternatyvas, sumažinti nesveiko maisto vartojimą. Vėliau galite įtraukti fizinio krūvio pratimus. Taip savo gyvenimo kokybę ir sveikatą pakreipsite į teigiamą pusę.