Maistas raumenų auginimui – TOP 10

maistas raumenu auginimui

Maistas raumenų auginimui svarbiau nei sportas?

Maistas raumenų auginimui yra kur kas svarbesnis akcentas nei sportas. Stengdamiesi paskatinti raumenų apimčių augimą, galite praleisti 2 val. kilnodami svorius, atliekant daugybę pakartojimų. Deja, tai nepadės, jeigu jūsų maisto racionas bus netinkamas. Raumenys auga vyksta tada, kai yra dvi esminės sąlygos: raumenis ardančios treniruotės ir sveika mityba. Terminas tinkama mityba reiškia, kad reikalinga suvartoti pakankamai kalorijų ir baltymų.

Kad vyktų raumenų masės auginimas ir didėtų raumenų apimtys, reikia ne tik sportuoti sporto salėje, bet ir suvartoti daugiau kalorijų nei jų sudeginate – priešingai, nei deginant riebalus.

👉Produktų palyginimas

Kalorijų skaičiuoklė masės auginimui

Kalorijų skaičiuoklė masės auginimui – tai lengviausias būdas suskaičiuoti dienos kalorijų poreikį auginant masę. Šia patogia skaičiuokle kiekvieną mėnesį naudojasi šimtai sportininkų, siekiančių priaugti kokybiškos masės. Šis įrankis jums parodys, kiek kalorijų, angliavandenių, baltymų ir riebalų jūs turite suvartoti, norėdami priaugti masės, pagal dabartinius savo duomenis ir fizinį aktyvumą.

👉Kalorijų skaičiuoklė masės auginimui

Maisto papildai masės auginimui

Jeigu sunku suvartoti pakankamai kalorijų ir baltymų su maistu, tuomet galima pasitelkti maisto papildus sportui. Tokie papildai kaip proteinas, masės auginimui yra optimalus pasirinkimas. Iš tiesų, proteinas yra vienas ir geriausių papildų liesai raumenų masei auginti. Tuo atveju, jeigu turite ypač greitą medžiagų apykaitą, tuomet turėtų būti vartojami kaloringesni maisto papildai sportui, tokie kaip gaineris. Beje, dažniausiai geriausias gaineris yra tas, kuriame yra mažiau paprastųjų angliavandenių – cukraus. Minėti maisto papildai masei gali padėti pasiekti reikiama kalorijų ir baltymų dienos normą. 

produktai produktai

Maistas raumenų auginimui – TOP 10 produktų

Kai jau žinote, kiek medžiagų turite suvartoti, siekiant auginti raumenų masę, pateikiame geriausius gyvulinės ir augalinės kilmės maisto produktus, kurie turi daug aukštos kokybės baltymų. Pateikiame tiek augalinės, tiek gyvulinės kilmės produktus tam, kad palaikytumėte maisto įvairovę. Dauguma šių produktų taip pat savyje turi širdžiai naudingų riebiųjų rūgščių, virškinimą skatinančių kompleksinių angliavandenių ir mikroelementų (cinko, magnio).

1. Vištienos krūtinėlėmaistas raumenu augimui

Kažin ar yra kitas maisto produktas, labiau siejamas su kultūrizmu ir raumenų auginimu nei vištienos krūtinėlė? Nebrangi, lengvai paruošiama ir savyje turinti daug baltymų  yra idealus maistas raumenų auginimui. Rekomenduojame ją pirkti ir gaminti dideliais kiekiais, o vėliau suskirstyti į porcijas pietums ir vakarienei, taip išskirstant visai savaitei.

  • 24 g baltymų 100 g porcijoje.

2. Kanapių sėklos

Daugumą augalinės kilmės produktų reikia maišyti, kad susidarytų visavertis baltymas. Pavyzdžiui, valgyti ruduosius ryžius su žirniais. Kanapių sėklos – išimtis, 100g sėklų yra 32 g visiškai įsisavinamų baltymų. Atkreipkite dėmesį ir į riebalus: toks pats kiekis turi beveik 50 g sveikųjų riebalų.

  • 32 g baltymų 100 g porcijoje.

3. Liesa jautiena

Grįžtame prie gyvulinės kilmės produktų. Liesą jautieną reikėtų vartoti taip pat kaip vištienos krūtinėlę. Galite pasigaminti jų didelį kiekį ir keisti tarpusavyje pietums ar vakarienei.

  • 31 g baltymų 100 g porcijoje.

4. Moliūgų sėklos

Kaip ir kanapių sėklos, moliūgų sėklos yra visaverčių baltymų šaltinis, taip pat turintis daug riebiųjų rūgščių, todėl

maistas raumenu augimui

 yra puikus užkandis.

  • 30 g baltymų 100 g porcijoje.

5. Kokybiškas konservuotas tunas

Dar vienas kultūrizme svarbus produktas – konservuotas tunas – taip pat patogus, nebrangus pasirinkimas siekiant auginti raumenis. Labai rekomenduojame pirkti tik tiekėjų, pasižyminčių atsakinga ir tvaria žūklės praktika – taip išvengsite pavojingo sunkiųjų metalų kiekio patekimo į organizmą.

  • 27 g baltymų 100 g porcijoje.

6. Laukinė lašiša

Laukinė lašiša, nors geriausiai žinoma kaip puikus omega – 3 riebiųjų rūgščių šaltinis, taip pat turi daug, t. y.  25 g baltymų 100 g porcijoje. Labiausiai rekomenduojama laukinė lašiša, tačiau tinka ir dirbtinai užauginta, tik reiktų riboti jos vartojimą.

maistas raumenu augimui

  • 25 g baltymų 100 g porcijoje.

7. Kiaušiniai

Viename kiaušinyje yra apie 6 g baltymų, taip pat cinko ir sveikųjų riebalų. Jei kaip ir dauguma žmonių suvalgote daugiau nei vieną kiaušinį iškart – baltymų suvartojate dar daugiau.

  • 13 g baltymų 100 g porcijoje.

8. Sojų pupelės

Įrodyta, kad sojų pupelės palaiko gerą širdies ir kraujagyslių sistemos būklę. Labai rekomenduojame valgyti tik fermentuotas arba daigintas sojų pupeles ir vengti apdorotų.

  • 13 g baltymų 100 g porcijoje.

9. Graikiškas jogurtas

Jame yra didelis kiekis baltymų, tačiau nėra angliavandenių, todėl graikiškas jogurtas greitai taps mėgstamiausiu užkandžiu auginantiems raumenis.

  • 10 g baltymų 100 g porcijoje.

10. Avinžirniai

Avinžirniai puikiai tinka ir kaip pagrindinis patiekalas, ir kaip garnyras. Iš jų taip pat gaminamas humusas.

  • 10 g baltymų 100 g porcijoje.

👉Receptas: apelsininiai rutuliukai (iš avinžirnių).

Nori gražesnio kūno greitai?