Dienos kalorijų normos skaičiuoklė

dienos kaloriju normos skaiciuokle

Kas yra dienos kalorijų normos skaičiuoklė?

Dienos kalorijų normos skaičiuoklė – tai įrankis, kuris parodo, kiek kalorijų jūsų kūnui būtina gauti per dieną. Ši skaičiuoklė pateikia rezultatus, atsižvelgiant į jūsų kūno svorį, tikslą, lytį ir kitus parametrus.

Dienos kalorijų norma, taip pat angliavandenių, baltymų ir riebalų kiekis, kurį reikia „suvalgyti“, skiriasi pagal jūsų tikslus. Tikslai gali būti įvairūs: svorio metimas, masės auginimas, svorio palaikymas. Skaičiuoklės pateikiami rezultatai yra apytiksliai ir gali šiek tiek skirtis, atsižvelgiant į individualias žmogaus savybes ir kitus niuansus.

👉 Sporto papildai

Kiek kalorijų suvartoti metant svorį?

Yra žmonių, kuriems netinka dabartinė jų kūno išvaizda ir jie nori pagerinti veidrodyje matomą vaizdą. Nesvarbu, ar siekiama minimalių pokyčių, t. y. kūno padailinimas ir sustangrinimas, ar siekiama drastiškų pokyčių ir didelio riebalinio sluoksnio mažinimo bei sulieknėjimo. Kad geriau atsimintumėte, kiek kalorijų reikia suvartoti metant svorį, prisiminkite auksinę taisyklę – su maistu suvartoti mažesnį kalorijų kiekį per dieną nei jų sudeginate.

👉 Sveika mityba – kas svarbu?

Siekiant numesti svorio, reikšmingas akcentas yra ne tik mityba, bet ir atliekamas fizinis krūvis. Tai gali būti ne tik aktyvus fizinis krūvis, kaip pvz. bėgiojimas, treniruotės sporto klube ar pan. Tinka ir ne tokia aktyvi fizinė veikla, kaip pvz. pasivaikščiojimas lauke, važinėjimas riedučiais, greitas ėjimas ir kt. Svarbu, kad būtų bent koks fizinis krūvis. Dėl šios priežasties į kalorijų sunaudojimo skaičiuoklę įtraukėme parametrą dėl fizinio krūvio kiekio per savaitę.

👉Skaičiuoklė KMI nustatymui

Kalorijų norma – arba kalorijų kiekis per dieną išgyvenimui

Bazinė kalorijų norma veikia pagal Hariso – Benedikto lygtį. Gautas rezultatas parodo, kiek kalorijų jūsų organizmas sudegina visiškoje ramybės būsenoje per 24 val. Tai ir yra tas kalorijų kiekis, kuri jūsų organizmas privalo gauti per parą. Kitaip tariant, taip sužinome, kiek kalorijų reikia žmogui per dieną. Net nesportuojant ir apskritai nejudant, kūnas degina kalorijas, kadangi jam reikia atlikti pagrindines gyvybes palaikymo funkcijas.

Tai yra tokios funkcijos kaip:

  • maisto medžiagų perdirbimas;
  • ląstelių gamyba;
  • kvėpavimas.

Žinoti savo dienos kalorijų normą vertinga todėl, nes tai bus tarsi jūsų atskaitos taškas tolimesniame kalorijų suvartojame. Tereikės nusistatyti tikslą, kurį norite pasiekti su savo kūno svoriu. Galbūt norite išlaikyti savo esamą kūno svorį, galbūt priaugti, o gal numesti svorio? Kai žinosite savo dienos kalorijų normą, tuomet bus aiškiau ir dėl kalorijų kiekio per dieną, pakeliui į siekiamą tikslą:

  • Jeigu jūsų tikslas yra išlaikyti esamą svorį – per dieną suvartokite tiek pat kalorijų, kiek sudeginate.
  • Jeigu jūsų tikslas yra priaugti masės – per dieną suvartokite daugiau kalorijų, nei jų sudeginate.
  • Jeigu jūsų tikslas yra numesti svorio – per dieną suvartokite mažiau kalorijų, nei jų sudeginate.

👉Ką valgyti per dieną?

Kiek kalorijų reikia suvartoti per dieną?

Kai jau sužinosite, kiek kalorijų ir makroelementų turite suvartoti, tuomet reikėtų sužinoti, koks yra kcal kiekis per dieną su jūsų suvartojamu maistu. Norėdami susidėlioti dienos valgymo valgiaraštį ir sužinoti, kiek kalorijų, angliavandenių, baltymų bei riebalų suvartojate su konkrečiais maisto produktais ir jų kiekiais, išbandykite mūsų sukurtą kalorijų skaičiuoklę – lentelę. Ja reguliariai naudojasi daugiau nei 2 tūkst. žmonių per savaitę, kurie siekia susikurti gražesnį ir stangresnį kūną. Tiesiog turite žinoti, kokį konkretaus maisto kiekį suvalgote per dieną. Tai gana smagus ir paprastas užsiėmimas, kuris padės jums pasiekti tokį kūną, kokio norite!