Kaloringi rutuliukai

kaloringi rutuliukai

Kaloringi rutuliukai – tai puikus skanėstas tiems, kuriems vis nesiseka priaugti svorio. Tokiu atveju reikėtų tiesiog pradėti vartoti daugiau kalorijų. Žinoma, kalorijos turi būti gaunamos ne iš pusfabrikačių ar kito greito maisto, o iš tokio maisto, kuriame būtų optimalus maistingųjų medžiagų kiekis. O jeigu norime optimalaus maistingųjų medžiagų kiekio, tuomet maistas, kurį valgome, turi būti pagamintas iš kokybiškų ir maistingų ingredientų.

Svorio priaugti galime tik tuo atveju, jeigu su maistu suvartojame daugiau kalorijų negu jų sudeginame (išeikvojame) per parą. Jeigu kasdien suvartojame nepakankamai kalorijų, tuomet svorio nepriaugsime. Pats lengviausias būdas surinkti daugiau kalorijų – tai gerųjų riebalų valgymas. Juk iš visų makroelementų, būtent riebalai turi 9 kcal viename grame. Palyginimui, angliavandeniai ir riebalai turu vos po 4 kcal viename grame.

Tad norintiems priaugti svorio, siūlome gan kaloringą desertą, kurį jau minėjome – tai kaloringi rutuliukai. Jie yra tikras gerųjų riebalų šaltinis ir pasižymi puikiu skoniu. Bet derėtų priminti, kad vien valgant šiuos rutuliukus ir gulint ant sofos, priaugsite ne kokybiškos masės, o tik riebalinio sluoksnio. Tad visa jūsų paros mityba privalo būti subalansuota, taip pat rekomenduojame užsiimti reguliariu fiziniu krūviu. Jeigu viską darysite teisingai, rezultatai ateis savaime.

Na, bet jau grįžkime prie deserto gaminimo.

Porcijos maistinė vertė ir kiti skaičiukai

 • Kalorijos: 135 kcal;
 • Angliavandeniai: 4 g;
 • Baltymai: 5 g;
 • Riebalai: 11 g;
 • Pagaminimo trukmė: apie 15 min. (+2 val. laikyti šaldytuve);
 • Porcijų kiekis: 10 porcijų.

? Kalorijų lentelė

Ingredientai kaloringiems rutuliukams

 • 120 g riešutų sviesto;
 • 40 g smulkintų riešutų;
 • saujelė saulėgrąžų;
 • 1 šaukštas ištirpinto medaus;
 • 1 šaukštas ištirpinto kokosų aliejaus.

Paruošimas

 1. Visus ingredientus, t. y. riešutų sviestą, riešutus, saulėgrąžas, medų ir kokosų aliejų sudedame į dubenį ir viską gerai sumaišome,
 2. Iš gautos masės drėgnomis rankomis suformuojame rutuliukus.
 3. Suformuotus rutuliukus apvoliojame kokoso drožlėse ir dedame maždaug 2 val. į šaldytuvą, kad sustingtų kokosų aliejus ir medus. Sustingę rutuliukai gaunasi tvirti, netrupa, todėl juos būtų patogu transportuoti, taip pat, stovint šaldytuve, jie ilgiau išliks švieži.

 

 

Alternatyvos

 1. Jeigu pageidaujate daugiau saldumo, galite papildomai įdėti džiovintų datulių ar truputį trinto banano vietoje medaus. Šie produktai suteiks daugiau saldumo bei skonio.
 2. Jeigu norite gauti dar daugiau kalorijų – tuomet į visą masę įdėkite šokolado gabaliukų, įvairių sėklų ar kitų mėgstamų ingredientų.
 3. Vietoje saulėgrąžų galite naudoti kitas savo mėgstamas sėklas.

Štai ir baigti gaminti kaloringi rutuliukai. Sėkmės siekiant masės tikslų, svarbiausia nepersistengti ir išlaikyti rėžimą.

? Sveiki receptai