fbpx

TINGINYS BE LAKTOZĖS

Tiems, kas netoleruoja laktozės ir saugo figūrą – yra išeitis! Pristatome – tai tinginys be laktozės ir be pridėtinio cukraus. Pasigaminti itin paprasta ir greita, o energinė vertė itin gera ir nenuodėminga.

Reikalingi produktai:

300 g. becukrių sausainių (yra diabetikų skyriuje didžiuosiuose prekybos centruose)

2 saujos džiovintų vaisių ir/ar riešutų

1 skardinė kokosų pieno

3 v.š. kakavos

Medaus pagal skonį saldumui arba saldiklio

Eiga:

Sulaužome sausainius, ištirpiname kokosų pieną (tiksliau jo dalį, kuri yra tiršta skardinėje). Jį pilame ant sausainių bei dedame likusius ingridientus – džiovintus vaisius, smulkintus riešutus (jeigu dedame medų – jį ištirpiname prieš pilant). Suformuojame kaip įprastą tinginį ir paliekame šaldytuve ar įdedame į šaldymo kamerą kelioms valandoms ar per naktį. Išėmę supjaustome ir patiekiame.

Alternatyvos:

Galima įdėti datulių papildomam saldumui ar jomis pakeisti medų (tiesa, jas reiktų prieš tai pamirkinti vandenyje ir gerai sutrinti). Norint, kad tinginys būtų be jokio pridėtinio cukraus – rinkitės skystą saldiklį. Tinginys gaunasi ne itin tvirtas, todėl negalima ilgai laikyti kambario temperatūroje. Norint, kad jis būtų tvirtesnis – įdėkite 1-2 v.š. tirpinti kokosų aliejaus. Taipogi kaip papildomas ingridientas, ypač jei nededate jokių riešutų – yra riešutų sviestas. Jis suteiks taipogi lipnumo ir traškumo jūsų gaminiui.

Ir štai jie – tinginys be laktozės. Skanaus! Kiti receptai ČIA.

***

Visi receptai greičiausiai atsiranda čia:     tinginys

Sveiki, klausimus rašykite ČIA ;)