Sporto klubai

Sporto klubai žemėlapyje

Sporto klubai – vienoje vietoje

Visi sporto klubai Lietuvoje nuo šiol yra vienoje vietoje – tinklalapyje Sportuojantys.lt. Klubo pasirinkimas yra svarbus, nes būtent nuo jo sukuriamų treniruočių sąlygų, įrangos, įsikūrimo vietos ir kitų aplinkybių priklauso, ar sportininkas ten galės efektyviai siekti savo tikslų ir apskritai, ar jam patiks tos treniruočių salės atmosfera.

Sporto klubas – kokį pasirinkti?

Kiekvienas sportininkas žino, kad sporto klubas turi būti pasirinktas tinkamai, nes tai jam yra tarsi antrieji namai. O juk visi nori, kad antrieji namai būtų tvarkingi ir kvepiantys. Visa tai turi įtakos net sporto motyvacijai bei bendram rezultatui.

Sporto klubas ir kriterijai jam pasirinkti

Treneriai sporto klube

Jeigu gyvenate kultūristų mieste, kur yra garsūs sporto klubai su tokiais pat garsiais treneriais, ruošiančiais sportininkus fitneso varžyboms, rinkitės būtent tokį klubą. Rinkitės net tada, jei jūsų tikslas nėra užlipti ant scenos. Geras treneris ne tik paruoš sporto programą, atsakys į visus jūsų klausimus ir abejones, bet ir mokės motyvuoti jus nepasiduoti ir siekti savo tikslų.

Kitu atveju derėtų pasidomėti, kur galite rasti gerą specialistą. Pasiteiraukite pažįstamų, nepatingėkite paskaityti atsiliepimus kiekvieno jus sudominusio trenerio asmeniniuose socialiniuose tinkluose ar kitose platformose.

Visais atvejais svarbiu aspektu yra tai, ko jūs norite iš trenerio. Ar tik geros sporto programos ir konsultacijų dėl atlikimo technikos. O gal motyvatoriaus, kuriam galėtumėte pasakyti, kaip jums šiuo metu sunku ir kuris jus nuramintų. Taipogi labai svarbu akis į akį susitikti su treneriu prieš pradedant dirbti. Nes pasiekimai ir kitų įvertinimai bus niekis, jeigu nepatiks trenerio bendravimas, balso tonas ar kiti iš pažiūros nereikšmingi dalykai.

Jeigu jau esate pažengęs ir jums nėra reikalingi trenerio patarimai, šis kriterijus renkantis sporto klubą jums nėra aktualus.

Kiti sportininkai

Rimtai nusiteikę sportininkai bus puiki motyvacija jums. Jie patars tuo atveju, kai kils klausimų. Matydami, kaip pluša kiti, patys netinginiausite, būsite motyvuoti. Merginoms siūlome nebijoti, kad salėje sportuoja daug vaikinų. Tikri sportininkai ateina ne tam, kad paspoksotų į atėjusias paneles.

Bet kuriuo atveju, publika, kuri ateina sportuoti tikrai gali daryti įtaką jūsų sportui. Na, nebent mokate atsiriboti nuo aplinkos. Juk kartais pasitaiko sportininkų, kurie turi gana erzinančių įpročių. Pavyzdžiui, sportininkas nesutvarko po savęs svorių, besiilsint sėdi ant treniruoklio ir neleidžia kitam prieiti, nepasitiesia rankšluosčio ir suprakaituoja viską, prie ko prisiliečia.

Įranga pratimams atlikti

Renkantis sporto klubą, svarbu atsižvelgti į įrangą, kurią turi sporto klubas. Jeigu esate pradedantysis, galbūt dar pilnai nežinote, kokių treniruoklių reikia labiausiai. Tačiau vėliau suprasite, koks sporto inventorius turi būti rimtoje salėje ir ko jums labiausiai reikia. Taipogi pagalvokite, galbūt norėsis išbandyti save treniruotėse su TRX diržais, aerobinėse, grupinėse treniruotėse ir pan. Tad būtinai išsiaiškinkite, ar išsirinktoje salėje rasite viską, ko reikia.

Sporto klubo atstumas nuo namų

Jeigu pasirinksite sporto klubą, kuris yra už 10 km nuo namų ar darbovietės, jūs dažnai save teisinsite, kad neturite laiko nuvažiuoti į sporto klubą, kad kamščiai gatvėse sugaiš daug laiko ir pan. Tuomet gali būti, kad praleidinėsite treniruotes. Ši problema dar gali sukelti nepatogumų, kai valgote šviežią maistą iš namų, iškart po treniruotės. Tačiau jeigu esant motyvuotas, tuomet šie veiksniai jums nesutrukdys.

Papildomos paslaugos

Atkreipkite dėmesį į kitus savo poreikius ir rinkitės sporto klubą pagal tai, ar jis galės juos patenkinti. Pavyzdžiui, jei pageidaujate po treniruotės pasilepinti sūkurinėje vonioje, iškart išgerti proteino kokteilį, nusipirkti proteino batonėlį, nueiti į pirtį ar pasišildyti savo atsineštą maistą mikrobangų krosnelėje.

Sporto klubo kaina

Žinoma, tai svarbus veiksnys renkantis sporto klubą. Kaina ne visada atspindi sporto klubo kokybės. Sporto klubas, esantis rūsyje, dažniausiai būna pigesnis nei prabangus sporto klubas su didžiule erdve Tačiau kurioje salėje yra geresnė energetika ir motyvacija – galima pasiginčyti.

Žmonių srautas treniruoklių salėje

Rinkitės tokią treniruoklių salę, kurioje neteks prie vieno treniruoklio laukti 5 min., kol pratimą atliks eilė žmonių. O jeigu jau pasirinkote tokį sporto klubą, kuriame žmonių srautas itin didelis, pabandykite išsisukti iš situacijos. Susidarykite tokią sporto programą, kuris pagal atliekamus pratimus tą savaitės dieną nesuptų su dauguma kitų sportininkų. Kadangi pirmadienis dažnai būna krūtinės diena, jūs pirmadieniui pasirinkite kojų dieną ir pan.

Šiuo metu yra ypač didelis sporto salių pasirinkimas. Tereikia suprasti, koks sporto klubas atitinka jūsų asmeninius poreikius. Tad nebijokite bandyti ir keisti sporto klubų ir taip išsiaiškinti, kas jums labiausiai tinka ir patinka.

Sporto klubai pagal miestus

Sporto klubas – tai ta vieta, kur sportininkai praleidžia nuo kelių iki keliolikos valandų per savaitę. Todėl kiekvienas norime, kad jis būtų kuo arčiau namų ar darbovietės, taip pat, kad patalpos būtų jaukios, patogios, kvepiančios ir erdvios.  Juk būtent tokie yra pirminiai geros salės požymiai.

Sporto klube turėtų būti jums reikalingi treniruokliai, įvairių svorių hanteliai, dušai ir kita įranga, kuri reikalinga pagal jūsų asmeninius sporto poreikius. Svarbus akcentas, ypač pradedantiesiems sportininkams – tai dirbantis treneris, jo patirtis, kompetencija, asmeninės būdo savybės. Efektyvus sportas galimas tik tada, kai sporto klubas atitinka jūsų poreikius ir lūkesčius ir joje jaučiatės tarsi namie. O juk kaip sakoma: visur gerai, bet namuose geriausia!

Tam, kad palengvinti jūsų vykdomas paieškas ir sudaryti galimybes gauti visą reikalingiausią informaciją apie sporto klubus pagal miestus vienoje vietoje, surinkome jų svarbiausius duomenis.

Pas mus galite patogiai sužinoti rūpimą informaciją apie bet kurio sporto klubo kainą, darbo laiką, kontaktinius duomenis, teikiamas paslaugas, tinklalapius bei socialinių tinklų puslapius.

Išskyrėme 7 didžiausių Lietuvos miestų sporto klubus (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir Marijampolėje) į atskiras kategorijas.

Taip pat jūsų patogumui, visi sporto klubai pateikti ir žemėlapyje! Todėl, kai nutarsite nuvažiuoti į kitą miestą ir pasirinkti, kur geriausia sportuoti, jis tikrai pravers!

Skaityti toliau Suskleisti