Serapeptazė: Nauda, Vartojimas, Papildai

serapeptaze

Serapeptazė yra fermentas, išskirtas iš šilkaverpių bakterijų.

Jis daugelį metų buvo naudojamas Japonijoje ir Europoje siekiant sumažinti uždegimą ir skausmą dėl operacijų, traumų ir kitų uždegiminių būklių.

Šiandien serapeptazė yra plačiai prieinama kaip maisto papildas ir manoma, kad turi daug naudos sveikatai.

Šiame straipsnyje apžvelgiama serapeptazės vartojimo nauda ir dozavimas.

Turinys

Kas yra serapeptazė?

Serapeptazė, taip pat žinoma kaip seratiopeptidazė, yra proteolitinis fermentas, o tai reiškia, kad ji skaido baltymus į aminorūgštis.

Jį gamina šilkaverpių virškinamajame trakte esančios bakterijos.

Europos ir Japonijos mokslininkai nusprendė, kad serapeptazė yra veiksmingiausias proteolitinis fermentas, mažinantis uždegimą (1).

Nuo tada buvo nustatyta, kad jis turi keletą galimų naudojimo būdų ir daug žadantis naudos sveikatai.

Serapeptazės nauda

Gali sumažinti uždegimą

Serapeptazės papildai dažniausiai naudojami uždegimui mažinti, t. y. organizmo reakcijai į sužalojimą.

Odontologijoje fermentas buvo naudojamas po nedidelių chirurginių procedūrų, tokių kaip dantų pašalinimas, siekiant sumažinti skausmą, sumažinti žandikaulio raumenų spazmus ir veido patinimą (2).

Manoma, kad serapeptazė sumažina uždegimines ląsteles paveiktoje vietoje.

Viena penkių tyrimų apžvalga buvo skirta nustatyti ir patvirtinti priešuždegiminį serapeptazės poveikį, palyginti su kitais vaistais po chirurginio protinių dantų pašalinimo (3).

Tyrėjai padarė išvadą, kad serapeptazė veiksmingiau gerino žandikaulį nei ibuprofenas ir kiti stiprūs vaistai, malšinantys uždegimą.

Tame pačiame tyrime mokslininkai taip pat padarė išvadą, kad serapeptazės saugumo profilis yra geresnis nei kitų analizėje naudotų vaistų, todėl ji gali būti alternatyva kitų vaistų netoleravimo ar neigiamo šalutinio poveikio atvejais.

serapeptaze nauda 1

Gali sumažinti skausmą

Nustatyta, kad serapeptazė mažina skausmą (dažną uždegimo simptomą), slopindama skausmą sukeliančius junginius.

Viename tyrime buvo tiriamas serapeptazės poveikis beveik 200 žmonių, sergančių uždegiminėmis ausų, nosies ir gerklės ligomis (4).

Tyrėjai nustatė, kad dalyviai, vartoję serapeptazę, žymiai sumažino skausmo stiprumą ir gleivių susidarymą, palyginti su tais, kurie vartojo placebą.

Be to, kitame tyrime buvo pastebėta, kad serapeptazė reikšmingai sumažino skausmo intensyvumą, palyginti su placebu, 24 žmonėms pašalinus protinius dantis (5).

Kitame tyrime taip pat nustatyta, kad jis sumažina patinimą ir skausmą žmonėms po dantų operacijos (6).

Galiausiai reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų išsamiau patvirtintas galimas skausmą mažinantis serapeptazės poveikis.

Gali užkirsti kelią infekcijoms

Serapeptazė gali sumažinti bakterinių infekcijų riziką.

Taip vadinamoje bioplėvelėje bakterijos gali susijungti ir sudaryti apsauginį barjerą aplink savo grupę.

Ši bioplėvelė veikia kaip skydas nuo antibiotikų, leidžiantis bakterijoms greitai augti ir sukelti infekciją.

Serapeptazė slopina tokių bioplėvelių susidarymą, taip padidindama antibiotikų veiksmingumą.

Tyrimai parodė, kad serapeptazė pagerina antibiotikų veiksmingumą gydant staphylococcus aureus, t. y. pagrindinę su sveikatos priežiūra susijusių infekcijų priežastį.

Mėgintuvėliuose ir su gyvūnais atlikti tyrimai parodė, kad kartu su serapeptaze antibiotikai buvo veiksmingesni gydant staphylococcus aureus, nei gydant atskirais antibiotikais.

Be to, serapeptazės ir antibiotikų derinys taip pat buvo veiksmingas gydant infekcijas, kurios tapo atsparios antibiotikų poveikiui.

Keletas kitų tyrimų ir apžvalgų parodė, kad serapeptazė kartu su antibiotikais gali būti gera strategija siekiant sumažinti arba sustabdyti infekcijos progresavimą, ypač dėl antibiotikams atsparių bakterijų (7).

Gali ištirpinti kraujo krešulius

Serapeptazė gali būti naudinga gydant aterosklerozę, t. y. būklę, kai arterijose kaupiasi apnašos.

Manoma, kad ji suardo negyvus ar pažeistus audinius ir fibriną – kietą baltymą, susidarantį kraujo krešuliuose.

Tai gali padėti serapeptazei ištirpinti apnašas arterijose arba ištirpinti kraujo krešulius, kurie gali turėti įtakos kraujo spaudimui bei sukelti insultą ar širdies priepuolį.

Tačiau didžioji dalis informacijos apie jo gebėjimą ištirpdyti kraujo krešulius yra pagrįsta asmeninėmis istorijomis, o ne faktais.

Todėl reikia atlikti daugiau tyrimų, siekiant nustatyti, kokį vaidmenį serapeptazė atlieka gydant kraujo krešulius.

Gali būti naudinga sergant lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis

Serapeptazė gali pagerinti gleivių pasišalinimą ir sumažinti uždegimą žmonėms, sergantiems lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis.

4 savaičių trukmės tyrimo metu, 29-iems lėtiniu bronchitu sergantiems žmonėms buvo atsitiktinai paskirta suvartoti po 30 mg serapeptazės arba placebo.

Bronchitas sukelia kosulį ir apsunkiną kvėpavimą dėl per didelio gleivių susidarymo.

Žmonių, kuriems buvo duota serapeptazės, organizmai gamino mažiau gleivių, palyginti su placebo grupe, todėl jie galėjo geriau išsivalyti nuo gleivių plaučiuose (8).

Tačiau norint pilnai patvirtinti šias išvadas, reikia atlikti išsamesnius tyrimus.

Serapeptazės papildų vartojimas

SERAPEPTAZES vartojimas 1

Vartojant per burną, skrandžio rūgštis lengvai sunaikina ir deaktyvuoja serapeptazę, kol ji pasiekia žarnyną ir yra pasisavinama.

Dėl šios priežasties maisto papildai, kurių sudėtyje yra serapeptazės, turėtų būti padengti žarnyne tirpstančiu kapsulės apvalkalu, kuris neleidžia apvalkalo turiniui ištirpti skrandyje ir leidžia išsiskirti tik žarnyne.

Paprastai tyrimuose naudojamos dozės svyruoja nuo 10 mg iki 60 mg per parą.

Serapeptazės papildus reikia vartoti nevalgius arba likus bent 30 minučių prieš valgį arba praėjus 2 valandoms po valgio.

Apibendrinimas

Serapeptazė yra fermentas, kuris Japonijoje ir Europoje buvo naudojamas dešimtmečius nuo skausmo ir uždegimo.

Ji taip pat gali sumažinti infekcijų riziką, užkirsti kelią kraujo krešuliams ir padėti kovojant su tam tikromis lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis.