fbpx

Pratimai pilvo presui

AR TIKRAI REIKALINGI PRATIMAI PILVO PRESUI IŠLAVINTI?

Dažnai sakoma, kad presas daromas virtuvėje. Iš tiesų, ši auksinė frazė yra visiškai teisinga. Tačiau pratimai pilvo presui taip pat yra itin reikalingi. Kaip daugelis jau turbūt žino, ryškus pilvo presas suteikia pasitikėjimo savimi ir kūnas atrodo atletiškesnis ir sportiškesnis negu tuomet, kai pilvo srityje matosi riebalinis sluoksnis (dar vadinamas gelbėjimosi ratu). Pilvo presas gali matytis tik tada, kai riebalinis sluoksnis yra pakankamai mažas.

Nepaisant to, tvirtas ir stiprus pilvo presas yra jūsų pamatas tvirtam kūnui. Turint stiprų pilvo presą visus pratimus galėsite atlikti su didesne jėga, mažesne traumų rizika, turėsite geresnį balansą bei koordinaciją. Tad treniruoti pilvo presą yra tiesiog būtina.

Visų pirma kviečiame susipažinti su pilvo preso raumenyno sandara.

preso raumenys

PILVO PRESĄ SUDARANTYS RAUMENYS IR JŲ TRENIRAVIMAS

Tiesusis pilvo raumuo dirba sulenkiant juosmenį bei kvėpuojant. Įstrižiniai raumenys atlieka liemens lenkimo į šoną judesius. Skersinis pilvo raumuo suspaudžia šonkaulius ir vidaus organus, suteikia krūtinei ir dubeniui stabilumą.

Būkite atsargūs ir nepersistenkite su šoninių raumenų treniravimu, nes didelis krūvis gali praplatinti taliją. O dėl to prarasite V formos vaizdą. Žinoma, jeigu jūsų tikslas yra ne išvaizda ir proporcijos, o norite ugdyti jėgą – šoninių raumenų treniravimas yra būtinas bendram kūno tvirtumui ir stabilumui.

Dažniausiai atsiliekanti preso raumenų dalis yra apatinė. Tad būtina labiau akcentuoti įvairius kojų bei dubens kėlimus į viršų. Yra įvairių pratimų pilvo presui, vieni jų elementarūs, o kiti sudėtingesni. Vienas žinomiausių ir geriausių pratimų pilvo presui lavinti – tai pratimas lenta (dar vadinamas plank). Deja, bet dažnai daromos klaidos treniruojant pilvo preso raumenis. Tad tikimės, kad įdėmiai išanalizuosite pateiktas pilvo preso pratimų iliustracijas ir patys imsitės darbo, kad susikurtumėte stipresnį ir gražesnį pilvo presą.

PRATIMAI PILVO PRESUI

PRATIMAI ANT ŽEMĖS/KILIMĖLIO

pratimai pilvo presui pratimai pilvo presuipratimai pilvo presui    pratimai presui         pratimai presui           pratimai pilvo presui          pratimai pilvo presui pilvo presas. pratimai. apversta lenta.      pratimai presui    pratimai presui

PRATIMAI ANT NUOŽULNAUS SUOLIUKO

pratimai pilvo presui                    pratimai pilvo presui    pratimai presui

PRATIMAI ANT LYGAUS SUOLIUKO

pratimu pavyzdziai           pratimu pavyzdziai

KOJŲ KĖLIMAS

pratimai pilvo presui           pratimai pilvo presuikoju kelimas, pratimai presui    pratimai presui

PRATIMAI PILVO PRESUI SU PAPILDOMA ĮRANGA

pratimu pavyzdziai                pratimu pavyzdziai

pratimu pavyzdziai          pratimai pilvo presui      pilvo presui         pratimai presui          pratimai pilvo presui        pratimu pavyzdziai    pratimai presui

Reikalinga pagalba?

Sveiki, klausimus rašykite ČIA ;)