Baltyminiai batonėliai – ar tai gera idėja desertui?

BCAA-1

Baltyminiai batonėliai – tai sveiko skanėsto pavyzdys. Juk kiekvienas mėgstame retkarčiais save palepinti skaniais užkandžiais. Mes renkamės tai, kas ne tik sveika, bet ir skanu. Juk lengviausia griebti įprastą batonėlį ir savo organizmą aprūpinti dideliu kiekiu cukraus. Tačiau galima surasti ir sveikesnę alternatyvą, pvz. baltyminį batonėlį

Kodėl baltyminiai batonėliai yra gera idėja desertui?

Tad išsiaiškinkime priežastis, dėl kurių verta rinktis baltyminius batonėlius, vietoje įprastų batonėlių, kuriuos galime rasti bet kurioje parduotuvėje:

1. Baltyminiai batonėliai turi mažai cukraus

Kiti desertai ir įprasti batonėliai turi daug cukraus. Viename batonėlyje gali būti baltyminiai batoneliainetgi visa dienos norma! O juk visi žinome, kad cukraus perteklius yra ne tik tai, kas skatina riebalų kaupimąsi, bet ir sukelia apatiją, mieguistumą, kenkia dantims… Baltyminiai batonėliai savo sudėtyje cukraus beveik neturi arba jo turi minimaliai, t. y. iki 1-2 gramų viename batonėlyje (būtina skaityti etiketę ir tuo įsitikinti bei nesumaišyti proteino batonėlių su energetiniais batonėliais, kurie skirti greitam atsistatymui po sunkios treniruotės). Tai yra didelis šio deserto privalumas, kadangi suvalgius baltyminį batonėlį, nepajusime staigių energijos lygio šuolių, taip pat apsaugosime savo organizmą nuo cukraus pertekliaus.

2. Baltyminiai batonėliai dažnai turi vitaminų

Dažnai (bet ne visuomet) baltyminiai batonėliai yra su pridėtiniais vitaminais. Taip baltyminių batonėlių gamintojai siekia paversti savo produkciją dar sveikesne ir patrauklesne sveiką gyvenimo būdą propaguojantiems žmonėms. Baltyminiuose batonėliuose galima rasti nemažą kiekį B, C ir E vitaminų.

3. Jie yra puikaus skonio

Šiuolaikiniai baltyminiai batonėliai yra skanūs ir gali laisvai varžytis su populiariausiais įprastais batonėliais. Baltyminių  batonėlių skonių pasirinkimas yra itin didelis! Suvalgius baltyminį batonėlį jūs jausitės tarytum suvalgiusi įprastą saldų ir skanų desertą.

4. Šie skanėstai turi daug baltymų

Didelis šio batonėlio privalumas yra tai, kad viename baltyminiame batonėlyje dažniausiai yra reikiama baltymų norma vienam valgymui. Tai reiškia, kad suvalgę baltyminį batonėlį, iškart gausite apie 20 gramų baltymų. Tai netik papildys jūsų dienos baltymų normą, bet ir suteiks didelį sotumo jausmą!  Todėl papildomai užkandžiauti po baltyminio batonėlio tikrai nesinori.

baltyminiai batoneliai

Baltyminių batonėlių trūkumai

Geras ir kokybiškas batonėlis dažnai būna ne pigus. Taip pat, atkreipkite dėmesį, kad jame nebūtų palmių aliejaus ar produktų, kuriems būtumėte alergiškas (dažniausiai juose galite rasti sojos, žemės riešutų ir laktozės turinčių ingredientų). Ne paslaptis, kad batonėliams saldumą suteikia saldikliai, todėl didelis jų kiekis gali sukelti apsunkimą skrandyje, o suvalgius didesnį kiekį baltyminių batonėlių per dieną, gali pasireikšti ir viduriavimas.

Baltyminiai batonėliai yra puiki alternatyva įprastiems desertams. Bet kaip ir visur – balansas ir saikas turi būti prioritetas. Tad palaikyme balansą tarp skanu ir sveika.