fbpx

Pratimai kojoms

Pratimai kojoms. Kojos – tai mūsų pusė kūno (čia yra bene 55% viso kūno raumenų, jei kūnas proporcingai ištreniruotas)! Tad dėl čia esančio didelio raumenyno, pratimai kojoms dažnai yra skirstomi į skirtus priekiui, galui ir viduriui tam, kad būtų tolygus visų dalių ištreniravimas. Nors kojų treniravime gali būti galo daug variacijų. Tad visų pirma kviečiame susipažinti su kojų raumenų sandara.

kojų raumenys,

Kojos keturgalvis (jį sudaro keturios galvos) yra labai stiprus raumuo, kuris padeda kelio sąnariui išsitiesti. Dvigalvis raumuo padeda keliui susilenkti, pasisukti. Šis raumuo dažnai būna atsiliekantis, palyginus su keturgalviu, todėl jo treniravimui reikia skirti daugiau dėmesio. O štai blauzdas yra be galo sunku ištreniruoti, nes jas dengianti fascija yra labai tvirta. Todėl blauzdų treniravime reikalinga daryti daug pakartojimų, keisti pėdų padėtis treniruoklyje ir jeigu genetika tikrai jums pagailėjo blauzdų – jas reiktų treniruoti daugiau nei kartą per savaitę.

Moterims ir merginoms dėl moteriškos genetikos dažnai tenka daugiau dėmesio skirti sėdmenų ir klubų treniravimui, kas irgi gali pareikalauti daug kantrybės ir laiko.

Norint puikiai ištreniruoti kojas yra bene būtina įtraukti bent keletą bazinių pratimų į treniruotę. Tad apačioje – rasite pratimų visoms kojų raumenų dalims. O Plačiau apie superpratimą – pritūpimus – galite skaityti ČIA.

PRATIMAI KOJOMS

PRITŪPIMAI

pratimai kojoms          pratimai kojomspratimai kojoms                    pratimai kojoms          pratimai kojoms          pratimai kojoms      pratimai kojoms            pratimai kojoms

pratimai kojoms       pratimai kojomspratimai kojoms

ĮTUPSTAI

pratimai kojoms                  koju treniruote

STŪMIMAS

koju treniruote

KOJŲ DVIGALVIS (GALINĖ DALIS)

pratimai kojoms           pratimai kojoms

pratimai kojoms         sportuojantiems

pratimai kojoms     lenkimas gulint

KOJŲ KETURGALVIS (PRIEKINĖ DALIS)

pratimai kojoms          pratimai kojoms

BLAUZDOS

pratimai kojoms          pratimai kojoms         pratimai kojoms         pasistiebimai su stanga

pasistiebimai su hanteliais                pasistiebimai su hanteliais

SĖDMENYS

sportas            pratimai

pratimai kojomssportas

 

Reikalinga pagalba?

Patinka mūsų turinys? Paremk mūsų veiklą ir gauk išskirtinę informaciją!
Sveiki, klausimus rašykite ČIA ;)