Sporto klubas. Kokį pasirinkti?

sporto klubas

Kiekvienas sportininkas žino, kad sporto klubas turi būti pasirinktas tinkamai, nes tai jam yra tarsi antrieji namai. O juk visi nori, kad antrieji namai būtų tvarkingi ir kvepiantys. Visa tai turi įtakos net sporto motyvacijai bei bendram rezultatui. Šiame straipsnyje aptarsime kokį sporto klubą rinktis, kad jame sportuoti būtų smagu ir gera.

👉Etiketas sporto klube

Sporto klubas ir kriterijai jam pasirinkti

Treneriai

Jeigu gyvenate kultūristų mieste, kur yra garsūs sporto klubai su tokiais pat garsiais treneriais, ruošiančiais sportininkus fitneso varžyboms, rinkitės būtent tokį klubą. Rinkitės net tada, jei jūsų tikslas nėra užlipti ant scenos. Geras treneris ne tik paruoš sporto programą, atsakys į visus jūsų klausimus ir abejones, bet ir mokės motyvuoti jus nepasiduoti ir siekti savo tikslų.

Kitu atveju derėtų pasidomėti, kur galite rasti gerą specialistą. Pasiteiraukite pažįstamų, nepatingėkite paskaityti atsiliepimus kiekvieno jus sudominusio trenerio asmeniniuose socialiniuose tinkluose ar kitose platformose.

Visais atvejais svarbiu aspektu yra tai, ko jūs norite iš trenerio. Ar tik geros sporto programos ir konsultacijų dėl atlikimo technikos. O gal motyvatoriaus, kuriam galėtumėte pasakyti, kaip jums šiuo metu sunku ir kuris jus nuramintų. Taipogi labai svarbu akis į akį susitikti su treneriu prieš pradedant dirbti. Nes pasiekimai ir kitų įvertinimai bus niekis, jeigu nepatiks trenerio bendravimas, balso tonas ar kiti iš pažiūros nereikšmingi dalykai.

Jeigu jau esate pažengęs ir jums nėra reikalingi trenerio patarimai, šis kriterijus renkantis sporto klubą jums nėra aktualus.

Kiti sportininkai

Rimtai nusiteikę sportininkai bus puiki motyvacija jums. Jie patars tuo atveju, kai kils klausimų. Matydami, kaip pluša kiti, patys netinginiausite, būsite motyvuoti. Merginoms siūlome nebijoti, kad salėje sportuoja daug vaikinų. Tikri sportininkai ateina ne tam, kad paspoksotų į atėjusias paneles.

Bet kuriuo atveju, publika, kuri ateina sportuoti tikrai gali daryti įtaką jūsų sportui. Na, nebent mokate atsiriboti nuo aplinkos. Juk kartais pasitaiko sportininkų, kurie turi gana erzinančių įpročių. Pavyzdžiui, sportininkas nesutvarko po savęs svorių, besiilsint sėdi ant treniruoklio ir neleidžia kitam prieiti, nepasitiesia rankšluosčio ir suprakaituoja viską, prie ko prisiliečia.

Įranga pratimams atlikti

sporto klubasRenkantis sporto klubą, svarbu atsižvelgti į įrangą, kurią turi sporto klubas. Jeigu esate pradedantysis, galbūt dar pilnai nežinote, kokių treniruoklių reikia labiausiai. Tačiau vėliau suprasite, koks sporto inventorius turi būti rimtoje salėje ir ko jums labiausiai reikia. Taipogi pagalvokite, galbūt norėsis išbandyti save treniruotėse su TRX diržais, aerobinėse, grupinėse treniruotėse ir pan. Tad būtinai išsiaiškinkite, ar išsirinktoje salėje rasite viską, ko reikia.

Atstumas nuo namų

Jeigu pasirinksite sporto klubą, kuris yra už 10 km nuo namų ar darbovietės, jūs dažnai save teisinsite, kad neturite laiko nuvažiuoti į sporto klubą, kad kamščiai gatvėse sugaiš daug laiko ir pan. Tuomet gali būti, kad praleidinėsite treniruotes. Ši problema dar gali sukelti nepatogumų, kai valgote šviežią maistą iš namų, iškart po treniruotės. Tačiau jeigu esant motyvuotas, tuomet šie veiksniai jums nesutrukdys.

Papildomos paslaugos

sporto klubasAtkreipkite dėmesį į kitus savo poreikius ir rinkitės sporto klubą pagal tai, ar jis galės juos patenkinti. Pavyzdžiui, jei pageidaujate po treniruotės pasilepinti sūkurinėje vonioje, iškart išgerti proteino kokteilį, nusipirkti proteino batonėlį, nueiti į pirtį ar pasišildyti savo atsineštą maistą mikrobangų krosnelėje.

Kaina

Žinoma, tai svarbus veiksnys renkantis sporto klubą. Kaina ne visada atspindi sporto klubo kokybės. Sporto klubas, esantis rūsyje, dažniausiai būna pigesnis nei prabangus sporto klubas su didžiule erdve Tačiau kurioje salėje yra geresnė energetika ir motyvacija – galima pasiginčyti.

Žmonių srautas

Rinkitės tokį sporto klubą, kuriame neteks prie vieno treniruoklio laukti 5 min., kol pratimą atliks eilė žmonių. O jeigu jau pasirinkote tokį sporto klubą, kuriame žmonių srautas itin didelis, pabandykite išsisukti iš situacijos. Susidarykite tokią sporto programą, kuris pagal atliekamus pratimus tą savaitės dieną nesuptų su dauguma kitų sportininkų. Kadangi pirmadienis dažnai būna krūtinės diena, jūs pirmadieniui pasirinkite kojų dieną ir pan.

Šiuo metu yra ypač didelis sporto salių pasirinkimas. Tereikia suprasti, koks sporto klubas atitinka jūsų asmeninius poreikius. Tad nebijokite bandyti ir keisti sporto klubų ir taip išsiaiškinti, kas jums labiausiai tinka ir patinka. Jeigu ieškote informacijos apie sporto klubus įvairiuose Lietuvos miestuose, aplankykite sporto klubų skiltį mūsų puslapyje. Ten esame aprašę visus sporto klubus, esančius Lietuvoje.

Nori tvirtesnio kūno greitai?