fbpx

KUO NAUDINGAS PRATIMAS PLANK (LENTA)?

Pratimas PLANK (arba lietuviškai lenta) yra labai naudingas kiekvienam reguliariai sportuojančiam ir ne tik. Pratimo technika nesunkiai įvaldoma, o šį pratimą galima atlikti tiek sporto salėje, tiek namuose ar net lauke. PLANK turi daug variacijų, tad tikrai greitai nepabos, o jo nauda yra neįtikėtina. Apie naudas rašome apačioje. O keletą pratimo variacijų galite pamatyti paveikslėlyje žemiau.

plank

1. Tai saugiausias pratimas jūsų giliesiems pilvo ir nugaros raumenims stiprinti.

Neapsigaukite, tai nereiškia, kad atlikdami tik šį pratimą turėsite ryškų pilvo presą (nes pilvo preso ryškumas priklauso nuo riebalinio sluoksnio). Tačiau šis pratimas puikiai stiprina ir matomąją preso dalį, ir yra saugesnis pasirinkimas tiems, kad turi problemų su nugara ir negali daryti kitokių pilvo preso pratimų.

2. Šis pratimas padės pagerinti jūsų laikyseną.

Sustiprėjus visai kūno daliai nuo juosmens iki pečių juostos jūsų laikysena taps daug dailesnė. O gera laikysena palengvina jūsų kvėpavimą, gerina nervų sistemą taip pat gerėja vidinių organų veikla, atrodote labiau pasitikintys savimi.

3. Padeda sumažinti nugaros skausmus.

Tai yra šalutinis pagerėjusios laikysenos efektas. Taipogi stiprėjant pilvo preso raumenims mažėja krūvis nugarai, todėl bus paprasčiau išlaikyti teisingą laikyseną ir išvengti dėl to kylančių kaklo, nugaros apačios bei pečių skausmo.

Beje, daugiau pratimų laikysenai gerinti galite rasti čia.

4. Geresnė koordinacija ir stipresnis kūnas.

Lentos metu treniruojami stabilizatoriai jums pasitarnauja laikydami jūsų kūną stabilioje pozicijoje, kai važiuojate dviračiu, plaukiate ar atliekate bazinius pratimus. Lentos pagalba jūsų kūnas išmoksta dirbti kaip visuma, o ne kaip atskiri raumenys, todėl tampate stipresni, ir efektyviau išvengsite traumų.

Pratimo PLANK technika iš pažiūros nėra sudėtinga, tačiau ją būtina įvaldyti idealiai tam, kad pajustumėte visas šio pratimo naudas.

pratimai plank

Atsistokite į tokią poziciją, kad save pakeltumėte dilbių bei pirštų galiukų pagalba, laikykite įtemptus krūtinės, nugaros raumenis, jūsų kūnas turi būti lyg tiesi linija (kaklas-nugara-užpakalis). Atlikite tokį pratimą pagal sugebėjimus (15, 30 ar 60 sekundžių), galite jį daryti po įprastos treniruotės ar tiesiog namuose rytinės mankštos metu! PLANK turi daug variacijų, tad kai paprasta pabos – išbandykite kitas. Tobulėkime kartu!

***

Šaltinis

Sveiki, klausimus rašykite ČIA ;)