Pilvo preso treniravimas – 5 klaidos

pilvo preso treniravimas

Pilvo preso treniravimas gali būti komplikuotas, nors iš pradžių taip neatrodo. Dažnas sportuojantis, apskritai pamiršta treniruoti pilvo presą arba tą daryti tingi. O tarp tų, kurie vis dėlto, atlieka preso pratimus, neretai daromos įvairios klaidos, kurias ir išsiaiškinsime šiame straipsnyje.

Pilvo preso treniravimas – 5 dažniausios klaidos:

1. Pilvo preso ignoravimaspilvo preso treniravimas

Pratimus pilvo presui atlikite maždaug dukart per savaitę. Jeigu skubate, atlikite superserijas, sujungdami keletą pratimų, skirtų pilvo  presui. Stiprūs pilvo preso raumenys reikalingi tam, kad kūno korpusas būtų stiprus ir galėtumėte kitus pratimus atlikti kokybiškiau bei stipriau, taip pat, kad kūnas būtų balanse, o laikysena būtų taisyklinga.

Pilvo presas dirba ir atliekant sunkius bazinius pratimus, tačiau atskiras dėmesys presui taipogi yra reikalingas.

2. Per mažas intensyvumas

Norėdami turėti gerai išdirbtą pilvo presą, treniruokime jį, o ne tonizuokime. Tai reiškia, kad nereikia begalės pakartojimų. Atlikite po 10-15 pakartojimų. Kai jau galėsite atlikti daugiau nei 15 kartojimų, tiesiog padidinkite pasipriešinimą. Pajauskite kiekvieną pakartojimą, kad pilvo presas pilnai susitrauktų.

👉  Pratimų programėlė pagal raumenų grupes

3. Apkrauname ne tuos raumenis, kuriuos reikėtų

Pratimus atlikite vidutiniu, tolygiu tempu, susikoncentruodami tik į pilvo raumenis. Visi pilvo raumenims skirti pratimai atliekami nedidele amplitude, todėl būtina maksimaliai įtempti juos. Galutiniame judesio taške, įtempę pilvo preso raumenis, užlaikykite 1-2 sek. Pratimus atlikite neskubėdami, lėtai, susikoncentravę į treniruojamą kūno dalį, o ne galvokite, ką veiksite po treniruotės.

pilvo preso treniravimas

4. Viršutinės dalies dominavimas

Dauguma sportuojančiųjų susikoncentruoja į viršutinės pilvo preso raumenų dalies treniravimą, nes tokie pratimai paprastesni, lengviau atliekami ir yra didesnis jų pasirinkimas.
Apatinės pilvo preso dalies raumenys ypač dažnai ignoruojami ir jiems skiriama per mažai dėmesio, nes juos treniruoti tiesiog velniškai sunku. Visi apatinei pilvo preso daliai skirti pratimai susiję su dubens kilnojimu.

5. Pilvo riebalinio audinio mažinimas pratimais

Vis dar nemaža dalis sportuojančių yra įsitikinę, kad atliekant daugiau pratimų pilvo raumenims stiprinti, kartu sumažės ir pilvo srityje esantis riebalinio audinio sluoksnis, išryškės raumenys. Norėdami išryškinti pilvo preso raumenis pakeiskite mitybos įpročius. Po treniruotės dar galite atlikite 15-30 min. trukmės kardio pratimus. Jeigu sunku suprasti, kokia mityba jums reikalinga, kreipkitės mitybos planui. Mielai padėsime. Pilvo preso treniravimas nėra toks sudėtingas procesas, koks gali atrodyti iš pradžių. Svarbiausia nedaryti tam tikrų klaidų.