fbpx

8 PRIEŽASTYS, KODĖL NEDEGA RIEBALAI?

Tikriausiai ne mažiau kaip 30% žmonių, kurie skaito mūsų blogą ir seka mus socialiniuose tinkluose, turi tikslą sumažinti savo kūno riebalinį sluoksnį. Deja, dažnu atveju to padaryti nepavyksta arba pavyksta, tačiau ne taip efektyviai, kaip norėtųsi.

Todėl norėdami padėti savo bendruomenės nariams, dalinamės pagrindinėmis priežastimis, kodėl nedega riebalai. Šie niuansai pasitaikė pas mūsų klientus dažniausiai. Būkime #sportuojantysGyvenimui.

Jūsų skaitymui – 8 priežastys, kodėl nedega riebalai?

1.Per ilgai laikotės dietos.

kodėl nedega riebalaiKada paskutinį kartą pakilote nuo stalo sočiai ir skaniai pavalgę? Jeigu per visą dieną dažnai jaučiate alinantį alkio jausmą, vadinasi reikia kažką keisti. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl nustojo mažėti riebalinis sluoksnis, gali būti ta, kad tiesiog per ilgai laikėtės neapgalvotos, neprotingos, jums netinkančios dietos.

Dėl per ilgai trukusios netinkamos dietos, organizmui reikalinga dienos kalorijų norma sumažėjo. Dėl dažno neprivalgymo, galėjo sulėtėti medžiagų apykaita. Todėl faktas, kad suvartojate mažiau kalorijų, jau nebėra toks reikšmingas, kadangi organizmas sunaudoja taip pat mažiau kalorijų. Kad nutrauktumėte šį ciklą – imkite ir pailsėkite nuo visų dietų bent keletą savaičių ir nusiraminkite, leiskite sau paskanauti sveiku ir įvairiu maistu daugiau nei įprastai. Žinoma, svarbu – saikas, nekalbame apie persivalgymą – tiesiog imkite ir negalvokite apie kalorijas ir maistą kiekvieną sekundę.

2.Nežinote, kiek maisto suvalgote.

Viena iš labiausiai paplitusių priežasčių, kodėl žmonėms nedega riebalinis sluoksnis yra gana paprasta – žmonės nesupranta, kokį maisto kiekį suvalgo. Pats paprasčiausias pavyzdys – prie miegą suvalgyti pakelį varškės su šaukštu uogienės ir riešutų sviesto. Atrodytų, nieko čia blogo, bet vien šaukštas riešutų sviesto gali turėti apie 80-100 kcal. Tai yra gana didelis kiekis, dėl kurio galite nesuprasti, kodėl niekaip nematote bent kiek ryškesnio savo pilvo preso, nors atrodytų, maitinatės sveikai.

Svarbu ne tik pagrindiniai valgiai, bet ir padažai ar kiti, atrodytų, nereikšmingi priedai, kuriuos suvartojate kartu. Šiame kelyje pats geriausias pagalbininkas gali tapti kalorijų skaičiuokė.

Kalorijų skaičiuoklę rasi čia.

3.Savaitgaliais per daug sau nuolaidžiaujate.

kodėl nedega riebalaiRaktas į gerus ir ilgalaikius rezultatus yra pastovumas. Taigi – kiekvienas savaitgalis visiško sau nuolaidžiavimo tikrai neprives jūsų prie trokštamo kūno.

Leiskite sau atsipalaiduoti, bet tai darytkite protingiau! Turėkite vieną cheat meal per savaitgalį ir palaikykite fizinį aktyvumą, kiek įmanoma ribokite alkoholinius gėrimus. O galų gale tikrai įmanoma ir sveikai pasigaminti skaniai. Skirkite tam laiko!

Prisiminkite, kad yra daug nekaloringų produktų bei pagardų, pavyzdžiui, proteino batonėliai, bekaloriai padažai, skonio lašai. Šie produktai gali padėti ištverti didelį salumynų troškimą.

4.Neanalizuojate savo rezultatų ir esamos mitybos.

Mitybos planas neišlieka toks pat visą gyvenimą nuo jo sudarymo. Mitybos planas ir jo skaičiai turi palaipsniui kisti, atsižvelgiant į jūsų kūno pokyčius ir parametrus.

Jeigu norite pasiekti greitesnius ir lengvesnius pokyčius, valgydami tai, kas patinka, kreipkite į mus asmeniškai. Prisidėkite prie begalės patenkintų klientų.

Išsamiau apie tai čia.

5.Manote, kad pakanka tik treniruočių sporto salėje.

kodėl nedega riebalaiTreniruotė sporto salėje gana neblogai degina kalorijas. Per treniruotę galite sudeginti apie 300 kcal. Tačiau jeigu siekiate sumažinti riebalinį sluoksnį, vien svorių kilnojimo nepakaks. Jums būtina užsiimti ir aktyvesniu laisvalaikiu! Kasdieninis aktyvumas padeda spartinti medžiagų apykaitą, deginti kalorijas ir atitolinti mintis nuomaisto.

O kur dar kiti niuansai: geras miegas (bent 7-9 val.), pakankami skaidulų, vandens, mažai streso dienos metu… Visa tai turi įtakos riebalų metimui.

6.Persitreniruojate.

Jeigu treniruojatės itin intensyviai, o po sporto salės grįžtate visiškai nuvargęs ir tokia būsena jus lydi visą dieną, vadinasi jums gresia persitreniravimas. Tokia būsena nėra tarsi pagyrimas už sunkų darbą. Tai labiau bausmė už per sunkų darbą sporto salėje.

Persitreniravimas gali pabloginti kitos treniruotės efektyvumą, jūsų energijos lygį ir apskritai – įprastą balansą. Galbūt ir sudeginsite papildomas 50-100 kcal per savo intensyvesnę treniruotę, tačiau nuo to kentės jūsų bendra savijauta, sveikata, mažės motyvacija sveikai maitintis.

Plačiau apie persitreniravimą rašėme čia.

7.Piktnaudžiaujate vaisiais arba jų sultimis.

kodėl nedega riebalaiVaisiai, skirtingai negu daržovės, yra gana kaloringi produktai, kadangi jų sudėtyje yra daug fruktozės (vaisių cukraus).

Esame atlikę vaisių palyginimus, tad pamatyti jų kaloringumą ir daugiau galite čia.

Suvartojant daug vaisių ar šviežiai spaustų vaisių sulčių, galite greitai sugrąžinti didelę dalį kilokalorijų, kurias sudeginote per savo treniruotę. O kuo mažesnis skirtumas tarp sudegintų ir suvartotų kalorijų, tuo mažesnis riebalinio sluoksnio deginimo potencialas.

Todėl vaisiais užkandžiaukite itin atsakingai.

8.Tikitės, kad visą darbą už jus atliks papildai.

Nėra stebuklingo papildo. Detox arbatos, neįprastai efektyvios skaidulos ir kiti panašūs produktai yra neveiksmingi. Nes jei jau būtų stebuklingas produktas – visi būtų liekni.

Raktas į sveiką kūną yra MITYBA + FIZINIS AKTYVUMAS. Prie šio dueto dar pridėtumėme ir gerą poilsį ir gerą psichologinę sveikatą.

Žinoma, su papildais norime sau padėti, paspartinti rezultatus ir pan. Todėl ką galite dėl savęs padaryti, tai – įsigyti:

***Vitaminų. Tik reikėtų įvertinti savo savijautą, o gal net ir pasidaryti kraujo tyrimą ir pamatyti kokių medžiagų trūksta. Vitaminų asortimentą gali pamatyti čia.

***Proteino. Jis gali patenkinti saldumynų poreikį ir kartu suteikti jūsų kūnui reikalingų baltymų dozę. Plius, tai greitas ir nebrangus būdas pasisotinti. Sudėtyje jokio cukraus.

Mūsų mylimiausias:

atsistatyti po traumų

***L-carnitino. Tai saugiausias „riebalų degintojas“, kuris neturi jokių šalutinių poveikių, jeigu vartojamas atsakingai ir pagal rekomendacijas. Suteikia energijos, padeda atsigauti raumenims ir padeda energijai naudoti riebalų ląsteles.

Mūsų mylimiausias:

Tad tokie buvo pagrindiniai akcentai, lemiantys riebalinio sluoksnio mažinimo klaidas. Jeigu pasinaudosite šiomis gairėmis, ženkliai paspartinsite savo rezultatus šioje srityje. Jeigu progreso kelyje turėsite klausimų – kreipkite, mielai pakonsultuosime kiekvieną savo sekėją! Juk mūsų šūkis tą pasako! Sportuojantys – kartu tobulėjantys. 😊

Sveiki, klausimus rašykite ČIA ;)