fbpx

PILVO PRESAS – KOKIAS KLAIDAS DAROME TRENIRUOTĖSE?

Dažnas iš mūsų treniruoti pilvo presą pamiršta, tingi, treniruoja jį neteisingai arba tiesiog mano, kad to daryti nereikia. Tuo tarpu kiti treniruoja pilvo presą po keliasdešimt minučių kasdien ir tikisi, kad tokiu būdu jis išryškės. Pateikiame pagrindines klaidas. Jūsų dėmesiui: pilvo presas ir jo treniravimas.

1.Pilvo preso ignoravimasPILVO PRESAS

Pratimus pilvo presui atlikite maždaug dukart per savaitę. Jeigu skubate, atlikite superserijas, sujungdami keletą pratimų, skirtų pilvo presui. Stiprūs pilvo preso raumenys reikalingi taim, kad kūno korpusas būtų stiprus ir galėtumėte kitus pratimus atlikti kokybiškiau bei galingiau, kūnas būtų balanse, o laikysena tvirta ir taisyklinga.

Taip, presas dirba ir atliekant sunkius bazinius pratimus, tačiau atskiras dėmesys tik šiai raumens daliai taipogi yra reikalingas.

2. Per mažas intensyvumas

Norėdami turėti gerai išdirbtą pilvo presą treniruokime jį, o ne tonizuokime. Tai reiškia, kad nereikia begalės pakartojimų. Rizika užauginti per masyvius tiesiuosius pilvo preso raumenis yra tokia pat didelė kaip ir tapti pernelyg turtingu. Atlikite po 10 -15 kartojimų. Kai jau galėsite atlikti daugiau nei 15 kartojimų – tiesiog padidinkite pasipriešinimą. Tokiam treniravimuisi tiks ne visi pratimai, todėl išsirinkite tuos (tai galite padaryti čia), su kuriais galite atlikti ne šimtą pakartojimų arba rinkitės tuos, kuriuos galite didinti pasipriešinimą – užsidėti svorius.

Pajauskite kiekvieną pakartojimą, kad pilvo presas pilnai susitrauktų.

3. Apkrauname ne tuos raumenis, kuriuos reikėtų

Pratimus atlikite vidutiniu, tolygiu tempu susikoncentruodami tik į pilvo raumenis. Visi pilvo raumenims skirti pratimai atliekami nedidele amplitude, todėl būtina maksimaliai įtempti raumenis. Galutiniame judesio taške užlaikykite sekundei – dviems, įtempę pilvo preso raumenis. Pratimus atlikite neskubėdami, lėtai, susikoncentravę į treniruojamą kūno dalį, o ne galvokite, ką veiksite po treniruotės.

pilvo presui

4. Viršutinės dalies dominavimas

Dauguma sportuojančiųjų susikoncentruoja į viršutinės tiesiųjų pilvo raumenų dalies treniravimą, nes tokie pratimai paprastesni, lengviau atliekami ir yra didesnis jų pasirinkimas.
Apatinės pilvo preso dalies raumenys ypač dažnai ignoruojami ir jiems skiriama per mažai dėmesio, nes juos treniruoti tiesiog velniškai sunku. Visi apatinei pilvo preso daliai skirti pratimai susiję su dubens kilnojimu.

5. Pilvo riebalinio audinio mažinimas pratimais

Vis dar nemaža dalis sportuojančių yra įsitikinę, kad atliekant daugiau pratimų pilvo raumenims stiprinti, kartu sumažės ir pilvo srityje esantis riebalinio audinio sluoksnis, išryškės raumenys. Norėdami išryškinti pilvo preso raumenis pakeiskite mitybos įpročius ir pavyzdžiui, po treniruotės atlikite cardio pratimus 15-30 min. Jeigu sunku suprasti, kokia mityba Jums yra reikalinga – kreipkitės į mus mitybos planui – mielai padėsime. 

Taigi, aptarėme dažniausas klaidas treniruojant pilvo presą. Daug gerų pratimų pilvo presui rasite čia.

Sveiki, klausimus rašykite ČIA ;)