Kardio – ar tikrai efektyvu svorio metimui?

kardio

Visuomet kyla diskusijų, kas geriau, kai sieki numesto svorio – kardio pratimai (elipsinis treniruoklis, bėgimo takelis, dviratis ir pan.). Įvairūs mitai ir faktai susuka galvą. Tad pabandysime sudėlioti visus taškus ant i.

Ar kardio efektyvu svorio metimui?

Pagrindinė priežastis, kodėl žmonės galvoja, jog raktas į lieknumą – tai įvairūs bėgiojimo pratimai yra ta, jog jie pamiršta, kad daug kalorijų yra sudeginama ir tuomet, kai treniruojama jėga, ištvermė, atliekamos intervalinės treniruotės. Intervalinės treniruotės ne tik degina kalorijas pačios treniruotės metu, bet ir po jos.

kardio

Beje, turint daugiau liesos raumeninės masės, yra didesnis RMR (resting metabolic rate), t. y. energijos lygis, kurios žmogui reikia tam, kad kūnas atsistatytų ir palaikytų raumenyną. O pats raumenynas auginamas ir išlaikomas tikrai ne su įvairiais bėgiojimo pratimais.

Kardio pratimai netgi gali daryti neigiamą įtaką jūsų raumenų dydžiui, nes jų metu gaunama daug streso visam organizmui, raumenims ir centrinei nervų sistemai. Taip, įvairūs bėgiojimo pratimai gali padėti numesti daugiau svorio, tačiau tiek riebalų, tiek raumenų sąskaita. Kaip minėjome anksčiau – mažiau raumenų = lėtesnė medžiagų apykaita. Taip pat ir prastesnis kūno vaizdas, prarastas raumenų tonusas.

Žinoma, mes nesakome, jog įvairių aukšto intensyvumo pratimų daryti nereikia. Tinkamo intensyvumo ir laiko pratimai pagerina širdies darbą, pagreitina medžiagų apykaitą bei atsistatymą. O didėjanti ištvermė padeda pasiekti geresnių rezultatų anaerobiniuose pratimuose.

Kaip suderinti svorius su aukšto intensyvumo pratimais?

Tikriausiai jau supratote, kad norint pasiekti itin gerų ir ilgalaikių rezultatų, reikia derinti tiek raumenų lavinimo pratimus, tiek kardio treniruotes.

kardioBene efektyviausias būdas panaudoti kardio pratimus savo riebalų deginimo siekimui – tai treniruotė su svoriais. Iškart po jos galima atlikti trumpą intervalinį kardio (15-30 min.). Sportas su svoriais pagreitina medžiagų apykaitą,  taip pat išnaudojamas glikogenas. Intervalinio kardio metu stiprėja širdis, gerėja kraujotaka, o energiją organizmas eikvoja jau iš sukauptų kūno riebalų.

Taigi, minėtasis variantas yra geriausias, jeigu norite sumažinti riebalinį sluoksnį bei išlaikyti raumenyną, taipogi pagerinti savo smegenų veiklą, sumažinti vidinių riebalų kiekį. Tačiau, jeigu neturite laiko atlikti nei svorių treniruotės, nei kardio, rinkitės tik sportą su svoriais. Stipri jėgos treniruotė pagreitina medžiagų apykaitą net 36 valandoms!

Tik prisiminkite, kad vienintelis pratimas stebuklų nepadarys. Didžiausia dalis sėkmės yra subalansuota mityba. Tad maitinkitės tinkamai, o teisingai pasirinkti pratimai bei treniravimosi būdas pagreitins jūsų rezultatų siekimą.

Gražios figūros paslaptis jums atskleis elektroninė knyga apie sveiką gyvenseną 👈