Kaip pasiekti geresnių rezultatų – 15 faktų

kaip pasiekti geresniu rezultatu

Kaip pasiekti geresnių rezultatų ir turėti gražesnes kūno linijas ir geresnį sportinį progresą? Šis klausimas kankina kiekvieną, kuris turi tikslą ir svajonę tapti geresniu nei vakar. Visgi, yra daugybė niuansų, kurie lemia jūsų sėkmę šiame kelyje. Tad pateikiame net 15 faktų, kurių, galbūt, dar nesate girdėję arba turite juos prisiminti ir panaudoti praktiškai.

Kaip pasiekti geresnių rezultatų?

 • Jei auginate raumeninę masę, tuomet pasportavę sporto klube, tą pačią dieną neužsiimkite jokiu kitu sportu ar aktyvia fizine veikla (pvz. futbolas, krepšini, malkų skaldymas ir pan.). Tai stabdo raumenų atsistatymą ir augimą. Tuo tarpu, lengvas aktyvus laisvalaikis gerina atsistatymą (pvz. pasivaikščiojimas, trumpos distancijos dviračiu).
 • Tarp priėjimų nedarykite ilgesnių nei 2 min. pertraukos, nes tai lemia didelę laktato koncentraciją kraujyje. Dėl to jaučiamas didesnis raumenų nuovargis. Žinoma, išimtis yra, jeigu treniruojate jėgą. Tuomet poilsis gali būti 3-5 min.
 • Mažiausiai naudos duodantys pratimai: lanko sukimas (sudeginama mažai kalorijų ir tikrai nesiaurina talijos), pasilenkimai į šonus su hanteliais (storina liemenį) bei išmanieji pilvo treniruokliai.
 • kaip pasiekti geresniu rezultatuJei darant bazinį pratimą, nejaučiate treniruojamos raumenų grupės, prieš jį atliekant padarykite izoliacinį pratimą. Pvz. prieš pritūpimus su štanga – tiesimą kojoms treniruoklyje; prieš štangos spaudimą pečiams – mostus į šonus treniruoklyje arba su hanteliais). Tokiu būdu geriau pajusite treniruojamą raumenį ir bazinio pratimo metu krūvis bus tikslingesnis.
 • Atsiliekančią raumenų grupę treniruokite treniruotės pradžioje. Tuomet mes dar turime daug jėgų ir taip skatinsime tą raumenų grupę pasivyti kitas. Pavyzdžiui, jei atsilieka blauzdos, jas darome kojų treniruotės pradžioje ir galime jas treniruoti tą dieną, kai treniruojame, pavyzdžiui, krūtinę.
 • Pats neefektyviausias kardio pratimas – dviratis. Na, nebent yra pasirenkamas ganėtinai didelis pasipriešinimas.
 • Atlikdami lenkimą kojoms treniruoklyje, sulenkus kojas – užlaikykite svorį tokioje padėtyje 2 sek. ir tik tada nuleiskite kojas. Taip efektyviau dirbs raumuo ir geriau jį pajusite. Beje, nepamirškite prispausti dubens ir nekelti sėdmenų viso pratimo metu!
 • Treniruojant pečius – mažiau svarbus yra svoris, bet svarbesnė atlikimo technika. Pavyzdžiui, atlikdami mostus į šonus, pakėlimo taške užlaikykite tokią poziciją apie 1-2 sek. ir nuleidžiant kontroliuokite judesį, o ne pasitikėkite gravitacija. Atliekant spaudimą pečiams su hanteliais – darykite pilną aplitudę. Dauguma rankų pakankamai nenuleidžia ir taip nepakankamai aprauna pečius.
 • Jeigu niekaip nepramušate blauzdų, pabandykite po kiekvieno pakartojimo blauzdoms, jas kuo labiau pratempti. Kadangi blauzdų raumenis dengianti plėvė (fascija) yra labai stora ir trukdo augti blauzdų raumenims.
 • Jeigu turite problemų su štangos spaudimu iki galo (t. y. pilnai ištiesiant rankas viršutinėje pozicijoje) – kaltas silpnas tricepsas. Tad nepamirškite treniruoti šio raumens kiek stipriau.
 • Atliekant pritūpimus ir norint, kad labiau dirbtų užpakaliukas, svorio centrą atmeskite atgal, t. y. atsispirkite kulnu. Norint kad dirbtų keturgalvis, t. y. priekinis šlaunies raumuo, atsispirkite pėdų priekiu (svorio centras bus priekyje).kaip pasiekti geresniu rezultatu
 • Po kardio treniruotės kūnas kelias valandas greičiau degina kalorijas. Po svarmenų treniruotės, tas trunka apie parą, o po HIIT (High Internsity Interval Training) treniruotės – net apie 2-3 paras.
 • Didesnis pakartojimų skaičius geriausiai augina raumenų masę, dėl to, jog tokiu būdu raumuo yra pažeidžiamas labiausiai. Taip raumenis augina dauguma aukščiausios klasės kultūristų. Žinoma, yra ir priešingų teorijų, tačiau pabandykite išmėginti ir šią!
 • 3 min. greito ėjimo (bėgimo ar kitos fizinės veiklos) ir 3 min. lėto ėjimo, taip kartojant fizinį krūvį, labai gerai treniruoja širdies ir kraujagyslių sistemą. Taip pat intervalinis judėjimas geriau degina riebalus nei ištisinis. Taip pat jis padeda deginti vidinius pilvo riebalus ir pagerina smegenų veiklą.
 • Jeigu jau rytoj jūsų laukia varžybos, kurios reikalaus jėgos, ištvermės ar greičio, o dar dabar kankina raumenų skausmas – gulkitės į ledo vonią. Šaltis padės raumenims atgyti.

Tikimės, kad sužinojote šį tą naujo apie tai, kaip pasiekti geresnių rezultatų. Nepatingėkite analizuoti ir stebėti savęs. Galbūt atrasite savo asmenišką paslaptį, kuri padės pasiekti tikslo! 

Jeigu norite savo tikslą pasiekti dar greičiau, užeikite į mūsų mitybos ir sporto programų skiltį!