Etiketas sporto klube ir jo svarba

etiketas sporto klube

Pradėję treniruotis sporto klube, turime suprasti, kad tai viešoji įstaiga. Etiketas sporto klube yra privalomas, kaip ir kitose įstaigose. Juk visi norime, kad sporto klubas būtų vieta, į kurią vis norėtųsi sugrįžti. O patys sporto klubo lankytojai ir kuria atmosferą. Dažniausiai apie taisykles reikia priminti sporto klubo naujokams, tačiau ir salės senbūviai kartais jas pamiršta.

Etiketas sporto klube – pagrindinės taisyklės:

1. Atlikus pratimą, padėkite hantelius ir svorius į vietą

Daugelis naujokų, pradėję sportuoti sporto klube ir atlikę pratimus su hanteliais ar štangomis, juos palieka ten, kur baigė pratimą ir nesutvarko. To daryti negalima! Taipogi reikia sudėti hantelius bei blynus  (svorius) į savo vietas.

sporto sale2. Esate užsiėmęs? Netrukdykite kitam

Jeigu sporto metu užsiimate kitomis veiklomis, pvz. naudojatės telefonu, netrukdykite sportuoti kitiems, nepalikite telefono ten, kur jis trukdo kitiems. Jeigu norite pasikalbėti su draugais ar pajuokauti, eikite nuošaliau ir netrukdykite kitiems susikaupti.

3. Nepalikite prakaituotų suoliukų ar treniruoklių

Kai kurie žmonės prakaituoja daugiau už kitus, tačiau tai negali būti pasiteisinimas atlikus pratimą palikti šlapią suoliuką ar treniruoklį. Gerbkite kitus ir pasitieskite rankšluostį prakaitui sugerti.

4. Atlaisvinkite treniruoklį, kai atliekate priėjimą

Atlikus pratimą treniruoklyje, kai kurie įsigudrina prasėdėti ant jo keletą minučių ir tada daryti kita priėjimą. Tačiau reikia nepamiršti, kad sporto klube sportuoja ir kiti žmonės, kurie laukia, kol atsilaisvins treniruoklis.

5. Nešūkaukite atlikdamas pratimą

Sporto klubas – tai ta vieta, kur stengiesi įveikti pats save ir viršyti savo limitus. Nepaisant to, kad reikia kelti didelį svorį, tikrai nederėtų rėkti. Taip neparodysi savo stiprybės ir nesukelsite teigiamų asociacijų. Tokiu būdu tik išblaškysite ir prajuokinsite kitus sportuojančius.

6. Neužlįskite be eilės

Niekam nepatinka, kai prie treniruoklio laukia eilė žmonių, bet dar labiau nepatinka, kai kažkas prie treniruoklio prieina ir užlenda be eilės. Kad išvengti tokio nesusipratimo, derėtų paklausti šalia stovinčių sportininkų, ar jie nelaukia prie treniruoklio.

7. Laikykitės tvarkos ir švaros

Švara ir tvarka turi būti tiek jūsų aprangoje, tiek persirengimo kabinoje, duše bei tualete.

8. Nerašytos taisyklės

Sporto klube tarp sportininkų dažnai vyrauja ir nerašytos taisyklės. Pvz. įėjus reikėtų pasisveikinti. Taip pat vertėtų nenaudoti per daug kvepalų, neperlipti per hantelius ar štangą, padėti kitam, kai jis nepajėgia pakelti svorio ir jo sveikatai kyla pavojus ir t. t.

Visgi, sportuojantys žmonės dažniausiai yra draugiški ir malonūs. Tad kviečiame ir jus būti tokiais bei kurti draugišką aplinką savo sporto bendruomenėje.

Na o jeigu ieškote, kur pasportuoti savo mieste, užeikite į mūsų sporto klubų skiltį, kur esame įtraukę visus Lietuvos sporto klubus!

👉Visi sporto klubai Lietuvoje

Nori tvirtesnio kūno greitai?