fbpx

TEMPIMO PRATIMAI IR JŲ NAUDA SPORTE

Yra daugybė pliusų, kodėl tempimo pratimai yra jums naudingi. Jie ne tik pagerina lankstumą, bet ir gerina laikyseną, mažiną stresą, traumų riziką ir dar daugiau. Apie visa tai skaitykite toliau straipsnyje.

1. Gerėja lankstumas

Reguliarūs tempimo pratimai gali padidinti jūsų lankstumą, o tai padeda bendrai jūsų sveikatai. Jums bus daug lengviau atlikti paprastus buities (tai ypač aktualu vyresniame amžiuje) darbus, taip pat pagerėjęs mobilumas padės sporto salėje pratimus atilkti daug taisyklingiau, geriau pajaučiant raumenis.

2. Didėja judesio amplitudė

Didesnė judesių amplitudė duos jums daugiau judesio laisvės. Statiniai ir dinaminiai tempimai yra tiesiogiai susiję su tuo, kad galime padidinti raumenų limitą – t.y. jiems bus daug lengviau užaugti didesniems.

3. Paruošia fiziniam aktyvumui.

Dinaminiai pratimai paruošia jūsų raumenis fiziniam aktyvumui, sumažina traumų riziką bei didina tikimybę daug efektyviau atlikti pratimus.

4. Pagerina kraujo tekėjimą į raumenis

Tempimo pratimai pagerina kraujo cirkuliaciją ir kartu padidėja kraujo tekėjimas į raumenis, dėl to gali sutrumpėti jūsų atsigavimo laikas (raumenų neskaudės taip ilgai).

tempimo pratimai5. Pagerėja laikysena

Raumenų disbalansas yra viena pagrindinių netaisyklingos laikysenos priežasčių. Tinkamų raumenų stiprinimas ir tempimas gali sumažinti atsiradusį disbalansą ir dėl to pagerėja laikysena. Turint kifozę (kuprą) reikėtų tempti krūtinės bei kaklo raumenis, o turint lordozę (linkį nugaros apačioje) – pratempti pilvo preso raumenis.

6. Padeda išvengti nugaros skausmo

Sustingę raumenys sumažina judesio amplitudę, kai tai atsitinka – įsitempia nugara ir dėl to ją skauda, ypač apatinę dalį. Reguliarūs tempimo pratimai nuo to apsaugo.

7. Sumažina stresą

Kai jaučiate stresą – jūsų raumenys įsitempia, tai kūno atsakas į emocinę būseną. Darykite tempimo pratimus, kur kaupiasi stresas – tai kaklas, pečiai ir nugaros viršus. Jeigu nuo streso jaučiate galvos skausmą – tempimo pratimai jį taip pat gali padėti pašalinti. Taip pat tai gali būti kaip meditacija, dėl ko jausitės labiau pailsėję, įgavę jėgų.

tempimo pratimai

Pagrindinės tempimų rūšys:

*Statiniai. Patogi pozicija, joje išbūnama nuo 10 iki 30 sekundžių. Tokie tepimai ypač naudingi po treniruotės.
*Dinaminiai. Aktyvūs judesiai, neužsilaikoma galutinėje pozicijoje. Tokie tempimai naudingi prieš treniruotę raumenų apšilimui – taip sumažinant traumų riziką.

Kaip pradėti tempimus?

Jeigu to niekad nedarėte – nepersistenkite, pradėkite po truputį, įsitikinkite, kad jūsų technika teisinga.

Kai treniruojatės:
*5-10 min. dinaminių pratimų prieš treniruotę;
*5-10 min. statinių pratimų po treniruotės.
Kai nesitreniruojate:
5-10 min.bet kuriuo dienos metu. Tai pagerins jūsų lankstumą ir sumažins raumenų skausmą.

Tempimo pratimuose ypač akcentuokite tas vietas, kurios linkę trumpėti ir tas, kurios atsakingos už jūsų mobilumą – blauzdas, kojos dvigalvį, sėdmenis, pečius, kaklą, nugaros apačią.

Tempimo pratimai su išsamiais aprašymais.

Sveiki, klausimus rašykite ČIA ;)