Tempimo pratimų nauda sporte

tempimo pratimu nauda

Tempimo pratimų nauda sporte yra neabejotina. Jie naudingi ne tik dėl to, kad pagerina lankstumą, bet ir todėl, nes gerina laikyseną, mažiną stresą ir traumų riziką. Tempimai būna statiniai ir dinaminiai. Bet apie viską pakalbėkime išsamiau.

Tempimo pratimų nauda sporte

1. Gerėja lankstumas

Reguliarūs tempimo pratimai gali padidinti jūsų lankstumą. Tai padeda bendrai jūsų sveikatai. Jums bus daug lengviau atlikti paprastus buities darbus (tai ypač aktualu vyresniame amžiuje). Taip pat pagerėjęs mobilumas sporto salėje padės pratimus atlikti daug taisyklingiau, taip geriau pajaučiant raumenis.

2. Didėja judesio amplitudė

Didesnė judesių amplitudė suteiks jums daugiau judesio laisvės. Statiniai ir dinaminiai tempimai yra tiesiogiai susiję su tuo, kad galime padidinti raumenų augimo limitą. Tai reiškia, kad palengvinsime sąlygas raumenims augti didesniems.

3. Paruošia raumenis fiziniam aktyvumui

Dinaminiai pratimai paruošia jūsų raumenis fiziniam aktyvumui, sumažina traumų riziką bei didina pratimų atlikimo efektyvumą.

4. Pagerėja kraujo tekėjimas į raumenis

Tempimo pratimai pagerina kraujo cirkuliaciją ir kartu padidėja kraujo tekėjimas į raumenis. Dėl to gali pagreitėti atsigavimas, todėl raumenų neskaudės taip ilgai.

statiniai dinaminiai tempimai5. Pagerėja laikysena

Raumenų disbalansas yra viena pagrindinių netaisyklingos laikysenos priežasčių. Tinkamų raumenų stiprinimas ir tempimas gali sumažinti atsiradusį disbalansą, todėl pagerėja laikysena. Turint kifozę (kuprą) reikėtų tempti krūtinės bei kaklo raumenis, o turint lordozę (linkį nugaros apačioje) – pratempti pilvo preso raumenis.

👉Pratimai laikysenai

6. Padeda išvengti nugaros skausmo

Sustingę raumenys sumažina judesio amplitudę. Kai tai įvyksta – įsitempia nugara ir dėl to ją skauda, ypač apatinę nugaros dalį. Reguliarūs tempimo pratimai apsaugo nuo tokių skausmų.

7. Sumažina stresą

Kai jaučiate stresą – jūsų raumenys įsitempia. Tai kūno atsakas į emocinę būseną. Darykite tempimo pratimus ten, kur kaupiasi stresas – tai kaklas, pečiai ir nugaros viršus. Jeigu nuo streso jaučiate galvos skausmą, tuomet tempimo pratimai šį skausmą gali padėti pašalinti. Taip pat tai gali būti kaip meditacija, dėl ko jausitės labiau pailsėję, įgavę jėgų ir nurimę.

tempimo pratimu nauda

Tempimų rūšys ir tempimo pratimų nauda

  • Statiniai. Patogi pozicija, joje išbūnama nuo 10 iki 30 sek. Tokie tepimai ypač naudingi po treniruotės.
  • Dinaminiai. Aktyvūs judesiai, neužsilaikoma galutinėje pozicijoje. Tokie tempimai naudingi prieš treniruotę raumenų apšilimui – taip sumažinant traumų riziką. 

Tempimo pratimų atlikimas

Jeigu to niekad nedarėte –  nepersistenkite, pradėkite po truputį, įsitikinkite, kad jūsų technika teisinga.

Tempimo pratimų atlikimas treniruotės metu:

  • 5-10 min. dinaminių pratimų prieš treniruotę;
  • 5-10 min. statinių pratimų po treniruotės.

Tempimo pratimų atlikimas, kai nesitreniruojate:

  • 5-10 min. bet kuriuo dienos metu. Tai pagerins jūsų lankstumą ir sumažins raumenų skausmą.

Tempimo pratimų nauda ypač pajaučiama tose  vietose, kurios linkę trumpėti. Taip pat tose, kurios atsakingos už jūsų mobilumą, t. y. blauzdose, kojų dvigalviuose raumenyse, sėdmenyse, pečiuose, kakle, nugaros apatinėje dalyje.

👉Tempimo pratimai

Nori sustiprinti savo sveikatą?