Gaineris Masei: Vartojimas ir TOP Produktai

gainerio vartojimas

Turinys

Jei esate tvirtai pasiryžę padidinti raumeninę masę bei jėgą, greičiausiai svarstėte arba jau ketinate vartoti gainerį.

Tačiau, kad naudą teiktų ne tik gainerio vartojimas, bet ir jūsų treniruotės, prieš tai turėtumėte apsvarstyti keletą svarbių dalykų.

Todėl jūsų dėmesiui – 6 priežastys, kodėl verta vartoti gainerį.

Gainerio savybės

Papildai masei (gaineriai) yra produktai, kuriuose yra didelis kalorijų kiekis, angliavandenių, baltymų ir riebalų pavidalu. Paprastai šį papildą sudaro baltymai ir angliavandeniai santykiu 3:1 arba 2:1, o tai reiškia, kad kiekvienoje masės didinimo porcijoje yra apie 30 g baltymų ir apie 60 g angliavandenių.

geinerio nauda

Gainerio papildų nauda

  • Padeda atsigauti po sunkių treniruočių;
  • Padeda padidinti treniruočių našumą;
  • Padeda greičiau surinkti dienos kalorijų normą;
  • Sudėtyje dažniausiai turi daug skaidulų ir vitaminų.

Gainerio papildų vartojimas

Gainerio papildus turėtumėte vartoti iškart po fizinio krūvio treniruotės, kai kūnui labiausiai reikia maistinių medžiagų gauti kuo greičiau.

Kam reikia gainerio papildų?

Siekdami geresnių rezultatų, gainerio papildus masei į savo racioną dažniausiai įtraukia šios žmonių kategorijos:

1. Gaineris užtikrina reikalingų kalorijų įsisavinimą

geinerisPirmas puikus dalykas, susijęs su gaineriais yra tai, kad jie žymiai palengvina jums reikalingų kalorijų įsisavinimą.

Jei esate žmogus, kuris turi nuolat ir be perstojo valgyti, kad priauginti bent kažkiek raumenų masės, vadinasi yra didelė tikimybė, kad esate ir tas, kuriam vien nuo žvilgsnio į dar vieną maisto pilną lėkštę pasidaro bloga.

Reikalingų kalorijų įsisavinimas, su gaineriu tampa kur kas lengvesnis.

Jei atkreipsite dėmesį į tai, kad yra gainerių, savo porcijos sudėtyje turinčių daugiau 800 kcal, tuoj pat suprasite kaip iš tikrųjų veiksmingai galėtumėte patenkinti savo 4000 kcal poreikį per dieną.

2. Speciali riebalų formulė padės išlikti liekniems

Antras didžiulis gainerio privalumas yra tai, kad daugumos jų sudėtyje yra tam tikros rūšies maistinių riebalų, kurie, raumenų auginimo proceso metu, padės jums išlaikyti liekną figūrą.

Maistiniai riebalai yra bene didžiausias kintamasis makroelementas, kalbant apie poveikį jūsų kūnui, todėl yra labai svarbu, kad vartotumėte teisingą kiekį riebalų, kaip galima dažniau.

Visada turėtumėte vengti tokių gainerių, kurių sudėtyje yra vidutinės grandinės trigliceridų ir labai mažas sočiųjų riebalų kiekis.

3. Įvairios vartojimo galimybės

papildai

Kitas su gaineriais susijęs puikus dalykas yra tas, kad galite pasirinkti kokią rūšį vartoti: ar tuos, kurie yra labiau pritaikyti vartoti prieš ir po treniruočių, ar tuos, kurie skirti vartoti kaip maisto, kurį jau vartojate dėl aukšto kalorijų skaičiaus, pakaitalas ar papildas.

Jei norėtumėte vartoti gainerį iškart prieš ar po treniruotės, ieškokite tokio, kurio sudėtyje būtų kuo mažiau riebalų ir kuo daugiau angliavandenių. Kodėl?

Nes laikas po fizinio krūvio treniruotės yra pats tinkamiausias pamaitinti raumenis angliavandeniais, kad paskatinti insulino ciklą ir kad aminorūgštys greičiau patektų į raumenų ląsteles.

Tokiu dienos metu nebijokite suvartoti daugiau kalorijų, nes būtent tuomet jūsų kūnas jas panaudos geriausiai.

Jei ketinate vartoti daugiau kalorijų savo sudėtyje turintį gainerį, vadinasi pats metas taip ir daryti, bet su sąlyga, kad sumažinsite riebalų suvartojimą.

ON Serious Mass Gainer, kurio porcijos sudėtyje yra 1250 kcal, 252 g angliavandenių, 50 g baltymų ir tik 4,5 g riebalų, yra geriausias pavyzdys.

Šio gainerio vartojimas po treniruotės yra neabejotinai veiksminga strategija paskatinti raumenų augimą.

Žinoma, gamintojo nurodytą porcijos dydį reikėtų pritaikyti pagal savo kūno svorį, dienos kalorijų normą ir dienos maisto racioną, tad porcijos dydį galite susimažinti.

4. Geresnis atsistatymas ir l-glutamino poreikio patenkinimas

Galiausiai, paskutinė priežastis, kodėl turėtumėte apsvarstyti gainerio vartojimą yra tai, kad su jo pagalba greičiau atstatysite treniruotės metu prarastas jėgas.

Sugebėjimas atstatyti jėgas tarp treniruočių yra toks pats svarbus (o gal net svarbesnis), kaip ir tai, ką darote sporto salėje. Taigi, jei nesuvartojate optimalaus dienos kalorijų kiekio, negalite pilnai atstatyti savo jėgų.

Be to, kaip ir kreatinas, dauguma gainerių suteikia dvigubą sporto naudą ir savo sudėtyje turi L-glutamino, kas yra tam tikra aminorūgščių rūšis, kuri, iš tikrųjų, atlieka svarbų vaidmenį greičiau atstatant jėgas.

L-glutaminas taip pat padeda palaikyti sveiką imuninę sistemą, taip sumažindamas riziką, kad dėl ligos turėsite praleisti treniruotes.

5. Galima rinktis skirtingus porcijų dydžius

geinerio kokteilisGrįžtant prie to, kad norint veiksmingai auginti raumenis jums reikia suvartoti atitinkamą kalorijų kiekį, įvairūs gaineriai savo sudėtyje turi skirtingą kalorijų kiekį, taigi, labai svarbu išsirinkti sau tinkamą ir priderinti prie savo poreikių.

Yra didelis skirtumas tarp gainerių, kurių porcijoje yra atitinkamai 600 kcal ir 1000 kcal, juos vartojant kasdien visą savaitę.

Jei, vartojant gainerį, viršysite suvartojamų kalorijų kiekį, pastebėsite, kad pradės augti riebalinis sluoksnis, ko dauguma vyrų stengiasi išvengti.

Daugumai vyrų turėtų pilnai užtekti vartoti gainerius, suvartojant tokią produkto dalį, kuri siektų nuo 400 kcal, iki 600 kcal.

Tiems, kuriems iš tikrųjų sunkiai sekasi priaugti svorio, gali pradėti vartoti ir didesnes gainerio porcijas.

Prieš pradedant vartoti gainerį pirmą kartą, pradžioje visuomet stenkitės suvartoti mažesnę porciją, negu rekomenduoja gamintojas, kad būtumėte tikri, jog produktas tinka jūsų organizmui.

Asmenims, kuriems kyla problemos dėl didžiulio vienu metu suvartoto kalorijų skaičiaus ar tiems, kurie kenčia dėl prasto virškinimo, gali tekti sumažinti gainerio porcijos dydį.

Jeigu nepadeda ir tai, tuomet verta išbandyti kito gamintojo gainerį.

6. Veiksmingiau patenkinkinamas kreatino poreikis

kreatinasTai yra dar viena puiki priežastis apsvarstyti galimybę prie savo vartojamų papildų pridėti ir gainerį, kuris padės vienu šūviu nušauti tris zuikius.

Produktas padės surinkti ne tik angliavandenių ir baltymų normą, tačiau raumenis aprūpins ir kreatinu, kadangi daugelio gainerių sudėtyje yra ir kreatino.

Kreatino papildai yra tinkami norintiems priaugti svorio bei padidinti jėgą, tačiau, norint šios medžiagos įsisavinti kuo daugiau, yra svarbu vartoti ir kuo daugiau greitai veikiančių angliavandenių, kurių apstu daugelyje gainerių. 

Jei gainerio vartojimo pradžioje pastebėsite vandens kiekio organizme padidėjimą.

Turėkite omenyje, kad taip vyksta dėl didelio ir staigaus angliavandenių (kurie perneša į organizmą papildomų vandens molekulių) bei kreatino kiekio antplūdžio.

Po savaitės ar dviejų, šis vandens užsilaikymas turėtų atslūgti.

Proteinas vs gaineris: papildų palyginimas pagal tikslus

Priėjome prie svarbiausios straipsnio dalies, nes palyginsime proteiną ir gainerį įvairių kūno rengybos tikslų kontekste:

1. Masės auginimas

Tiems, kurie itin sunkiai priauga svorio, masės auginimas yra tarsi galvos skausmas.

Tokiais atvejais gali padėti būtent gaineris, kadangi gainerio kokteilyje yra didelis kalorijų kiekis, kurį sudaro aukštos kokybės baltymai, angliavandeniai ir riebalai, taip pat produktai praturtinti įvairiomis papildomomis maistinėmis medžiagomis.

Tačiau siekiant priaugti masės, reikėtų nepaslysti ir gainerį vartoti ne per ilgai, nes tuomet rizikuosite priaugti kūno riebalinio sluoksnio.

2. Lieknas arba atletiškas kūno sudėjimas

Jei lankotės sporto salėje tik tam, kad gerai atrodytumėte, jums nereikėtų vartoti gainerio.

Vietoj to galite pasirinkti proteiną su minimaliu angliavandenių ir riebalų kiekius, kuris padės pasiekti lieknesnį ar atletiškesnį kūną.

papildai

3. Liesos raumeninės masės auginimas

Gaineriai, kurių sudėtyje yra didelis kiekis angliavandenių, pagreitins insulino gamybą ir todėl gali sukelti nepageidaujamą riebalų kaupimąsi kūne. 

Palyginimui, proteinas maitina jūsų raumenis tiesiog grynais baltymais.

Taigi, jei siekiate auginti tik liesą raumeninę masę, rekomenduotume rinktis proteino papildus sportui, o ne gainerį.

4. Gera sveikata

Proteinas yra naudingas ne tik liesos raumeninės masės auginimui, bet ir gali subalansuoti kraujospūdį, palaikyti širdies sveikatą ir net užkirsti kelią vėžiui.

PROTEINAS

Išvada

Tai buvo 6 priežastys vartoti gainerį.

Gaineris iš tiesų yra veiksmingas papildas, kuris padės perkelti masės auginimo patirtį į visiškai naują lygį.

Svarbiausia – pritaikyti gainerio vartojimą pagal savo poreikius ir rezultatas bus akivaizdus.