Aminorūgštys maisto produktuose

aminorugstyse maisto produktuose

Aminorūgštys – tai baltymo sudėtinė dalis. Yra du aminorūgščių šaltiniai. Tai aminorūgštys maisto produktuose bei sporto papilduose. Kiekvienas baltymų turintis maisto produktas gali turėti nevienodą aminorūgščių kiekį. Todėl svarbu žinoti, koks maistas ar jo deriniai yra veiksmingiausi tam, kad raumenų atsistatymas būtų maksimalus.

Aminorūgštys maisto produktuose, esant baltymų sudėtyje

Kaip jau minėjome, baltymus sudaro aminorūgštys. Baltymai pagal savo sudėtyje turimų aminorūgščių skaičių yra skirstomi į:

aminorugstys maisto produktuose1. Visaverčius – šie baltymai savo sudėtyje turi visas 20 aminorūgščių.  Tai gyvulinės kilmės baltymai. Maistas, turintis visaverčius baltymus, yra pats svarbiausias tiek sunkumų kilnotojams, tiek ištvermės sportu užsiimantiems žmonėms.

Visaverčiai baltymai – tai gyvulinės kilmės baltymai, t. y.  kiaušiniai, žuvis, paukštiena, jautiena ir pan. Būtent šio tipo baltymai turi dominuoti sportininkų mityboje, norint pasiekti maksimalius rezultatus.

2. Nevisaverčius – šie baltymai neturi visų aminorūgščių savo sudėtyje. Tai yra augalinės kilmės baltymai, t. y. grūdinės kultūros, riešutai, soja, ankštiniai augalai. Kadangi grūduose, daržovėse ir kituose augaliniuose produktuose trūksta dalies aminorūgščių, reikalingų raumenų atsistatymui. Todėl reikia derinti tam tikrus produktus kartu, kad gautumėme pilną aminorūgščių grandinę. Tai aktualiausia vegetarams ar veganams. Jeigu esate visavalgis ir kasdien suvartojate pakankamą kiekį plačios įvairovės maisto , tuomet tikėtina, kad gaunate pakankamai aminorūgščių.

Žemiau esančioje iliustracijoje matote visaverčio kiaušinio baltymo aminorūgščių grandinę, kuri yra idealaus santykio, taip pat matote nevisaverčių ryžių bei lęšių baltymų aminorūgštis, kurio sukuria pilną aminorūgščių grandinę.

aminorugstys maisto produktuose

Nors vis dar dažnai teigiama, jog tik gyvulinės kilmės baltymai yra efektyvūs raumenų auginimo bei atsigavimo procese, atsiranda vis daugiau sakančių ir įrodančių priešingai. Tad siūlome išbandyti praktiškai abu variantus, t. y. tiek augalinę, tiek gyvulinę mitybą ir įsitikinti tuo patiems.

Aminorūgštys maisto papilduose sportui

Aminorūgščių papildai būna įvairių pavidalų, t. y. milteliai, kapsulės ar skysti gėrimai. Aminorūgščių papildai yra lengvai virškinami ir greičiau pasisavinami. Jų pasisavinimas gali siekti bene 100%. Aminorūgščių maisto papilduose esančios aminorūgštys dažniausiai būna itin aukštos kokybės. Aminorūgščių maisto papildus patogu vartoti iškart po treniruotės. Tuomet, grįžus namo, bus galimybė pavalgyti ir taip gauti papildomą kiekį aminorūgščių iš maisto. 

Aminorūgštys tikrai yra svarbus akcentas tinkamam jūsų atsistatymui. Gerai suderinus maistą bei papildus – puikiai atstatysite savo raumenis bei pasieksite norimų rezultatų!

Nori gražesnio kūno greitai?