fbpx

Pratimai presui

Presas daromas virtuvėje – tai tiesa, bet ir pratimai pilvo presui yra reikalingi. Matytis presas gali tik tada, kai riebalinis sluoksnis yra pakankamai mažas. Tačiau – tvirtas ir stiprus pilvo presas yra jūsų pamatas tvirtam kūnui. Turint stiprų pilvo presą visus pratimus galėsite atlikti su didesne jėga, mažesne traumų rizika, turėsite geresnį balansą, koordinaciją. Tad treniruoti jį būtina, o visų pirma kviečiame susipažinti su preso raumenyno sandara.

preso raumenys

Tiesusis pilvo raumuo dirba sulenkiant juosmenį bei kvėpuojant. Įstrižiniai raumenys atlieka liemens lenkimo į šoną judesius. Skersinis pilvo raumuo suspaudžia šonkaulius ir vidaus organus, suteikia krūtinei ir dubeniui stabilumą.

Būkite atsargūs ir nepersistenkite su šoninių raumenų treniravimu, nes didelis krūvis gali praplatinti taliją. O dėl to prarasite V formos vaizdą. Žinoma, jeigu jūsų tikslas yra ne išvaizda ir proporcijos, o norite ugdyti jėgą – šoninių raumenų treniravimas yra būtinas bendram kūno tvirtumui ir stabilumui.

Dažniausiai atsiliekanti preso raumenų dalis yra apatinė. Tad būtina labiau akcentuoti įvairius kojų bei dubens kėlimus į viršų. Žinoma, nepamirškite ir elementarių pratimų presui bei superpratimo visam kūnui bei pačiam presui PLANK.

O sužinoti daugiau – kokios klaidos  daromos, treniruojant pilvo ir kaip jį treniruoti, galite  ČIA. O dabar jūsų dėmesiui nuo sportuojančių:

PRATIMAI PILVO PRESUI

ANT ŽEMĖS/KILIMĖLIO

pratimai pilvo presui pratimai pilvo presuipratimai pilvo presui    pratimai presui         pratimai presui           pratimai pilvo presui          pratimai pilvo presui pilvo presas. pratimai. apversta lenta.      pratimai presui    pratimai presui

ANT NUOŽULNAUS SUOLIUKO

pratimai pilvo presui                    pratimai pilvo presui    pratimai presui

PRATIMAI ANT LYGAUS SUOLIUKO

pratimu pavyzdziai           pratimu pavyzdziai

KOJŲ KĖLIMAS

pratimai pilvo presui           pratimai pilvo presuikoju kelimas, pratimai presui    pratimai presui

PRATIMAI SU PAPILDOMA ĮRANGA

pratimu pavyzdziai                pratimu pavyzdziai

pratimu pavyzdziai          pratimai pilvo presui      pilvo presui         pratimai presui          pratimai pilvo presui        pratimu pavyzdziai    pratimai presui

Reikalinga pagalba?

Sveiki, klausimus rašykite ČIA ;)