fbpx

Pratimai pečiams

Gražūs, išdirbti pečiai sukuria atletiško žmogaus figūrą, vizualiai siaurina liemenį, išbaigia V-formą, todėl atrodote itin gerai ir todėl pratimai pečiams yra labai svarbu kiekvieno sportuoajnčio rutinoje. O kas svarbiausia pečių treniravime? Visų pirma, kviečiame susipažinti su peties sandara, kuri yra ganėtinai paprasta ir aiški.

peciu raumenys

Pagrindinis peties raumuo yra deltinis, o jis sudarytas iš trijų dalių: priekinio, vidurinio ir galinio raumens. Šie raumenys taipogi dažnai vadinami deltomis, nes lotyniškas peties raumens pavadinimas yra deltoideus. O norint turėti didelius, išdirbtus pečius, būtina treniruoti visas tris deltas. Taipogi, pečiam nėra reikalingi dideli svoriai, daug svarbiau yra tinkama technika (kuo mažiau pratimuose įjungti rankas ir trapeciją), raumens nuvarginimas, užpumpavimas.

Dėl netaisyklingos sėdėsenos ir laikysenos – daugeliui žmonių reikėtų labiau akcentuoti vidurinę ir galinę deltas, o priekinei skirti kiek mažiau dėmesio. Dažniausiai atsiliekanti pečių dalis yra galinė delta. Taip yra dėl to, nes dauguma jai neskiria pakankamai dėmesio arba atlieka pratimus netaisyklingai. Todėl pratimai galinei deltai turi būti daromi lėtai, jaučiant raumenį, su nedideliu svoriu. Rekomenduojame vieną ar du pratimus jai skirti ir nugaros treniruotės metu (jau nugaros treniruotės pabaigoje). O pečių treniruotės metu jai atlikti vieną pratimą pradžioje, ir vieną pabaigoje treniruotės.

O visa kita jau paliekame jums! Pasisemkite idėjų apačioje. Pratimai suskirstyti pagal deltų treniravimą.

PRATIMAI PEČIAMS

PRIEKINEI DELTAI

pratimai pečiams            pratimai               pratimai pečiams          pratimai          pratimai pečiams      pratimai     pratimai pečiams             pratimai

pratimai pečiams     peciu pratimai

      pratimai pečiams          sportas                                    

VIDURINEI DELTAI

pratimai pečiams        vidurinei-deltaipeciu treniruote          peciu treniruote

pratimai      peciu pratimaipratimai         peciu pratimai                   peciu treniruote                    peciu treniruote      pratimai       peciu treniruote        peciu treniruote         peciu treniruote                pratimai pratimai          peciu pratimai

GALINEI DELTAI

peciu treniruote          GALINEI DELTAI          GALINEI         treniruote

peciu pratimai

Reikalinga pagalba?

Sveiki, klausimus rašykite ČIA ;)