fbpx

SPORTO KLUBAS. KOKĮ PASIRINKTI?

Sporto klubas, kuriame sportuojate, daro didelę įtaką ne tik Jūsų motyvacijai, bet ir bendram rezultatui. Atkreipkite dėmesį į keletą kriterijų, kokį sporto klubą rinktis, kad jame jaustumėtės kaip namuose, o rezultatai džiugintų jūsų akį.

TRENERIAI.

sporto klubasJeigu gyvenate kultūristų mieste, kur yra garsūs sporto klubai su tokiais pat garsiais treneriais, kurie ruošia sportininkus fitneso varžyboms, rinkitės būtent tokį klubą net jei jūsų tikslas nėra užlipti ant scenos. Geras treneris ne tik paruoš sporto programą, atsakys į visus jūsų klausimus ir abejones, bet ir mokės motyvuoti jus nepasiduoti ir siekti savo tikslų.

Kitu atveju derėtų pasidomėti, kur galite rasti gerą specialistą. Pasiteiraukite pažįstamų, nepatingėkite paskaityti atsiliepimus kiekvieno jus sudominusio trenerio asmeniniuose soc.tinkluose ar kitose platformose.

Visais atvejais svarbiu aspektu yra tai, ko jūs norite iš trenerio. Ar tik geros sporto programos ir konsultacijų dėl atlikimo technikos ar ir motyvatoriaus, kuriam galėtumėte pasakyti, kaip jums šiuo metu sunku. Taipogi labai svarbu akis į akį susitikti su treneriu prieš pradedant dirbti. Nes pasiekimai ir kitų įvertinimai bus niekis, jeigu nepatiks trenerio bendravimas, balso tonas ir kiti, iš pažiūros, nereikšmingi dalykai.

Jeigu jau esate pažengęs ir jums nėra reikalingi trenerio patarimai, šis aspektas renkantis sporto klubą jums nėra aktualus.

KITI SPORTININKAI.

Vėlgi siūlome rinktis pirmame variante pasiūlytą sporto klubą, žinoma, jei jūsų tikslas yra rimtai sportuoti, o ne susirasti antrąją pusę ar tiesiog pasirodyti. Rimtai nusiteikę sportininkai bus puikia motyvacija jums, jie patars, jei kils klausimų, o ir matydami, kaip pluša kiti, patys netinginiausite. Merginoms siūlome nebijoti, kad salėje sportuoja daug vaikinų. Tikri sportininkai ateina ne tam, kad paspoksotų į atėjusias paneles.

Bet kuriuo atveju publika, kuri ateina sportuoti tikrai gali daryti įtaką jūsų sportui. Na, nebet itin mokate atsiriboti nuo aplinkos, jeigu yra itin erzinančių įpročių turėtojų. Kokie tie įpročiai? Pavyzdžiui, sportuojantis nesutvarko po savęs svorių, besiilsint sėdi ant treniruoklio ir neleidžia kitam prieiti, nepasitiesia rankšluosčio ir suprakaituoja viską, prie ko prisiliečia…

FIZINĖ APLINKA.

sporto klubasRinkitės sporto klubą ne pagal tai, ar jame yra daug veidrodžių (žinoma, jų irgi turi būti, nes svarbu matyti save atliekant tam tikrus pratimus), o pagal esančią įrangą. Jeigu esate pradedantysis, jūs nežinote, kokių treniruoklių labiausiai reikia, tačiau vėliau suprasite, kas turi būti tikroje ir rimtoje salėje ir ko jums labiausiai reikia. Taipogi pagalvokite, galbūt norėsis išbandyti save treniruotėse su TRX diržais, aerobinėse, grupinėse treniruotėse ir pan. Tad būtinai išsiaiškinkite, ar išsirinktoje salėje rasite viską, ko reikia.

ARČIAU NAMŲ.

Jeigu pasirinksite sporto klubą, kuris yra už 10 km nuo namų ar darbovietės, jūs dažnai save teisinsite, kad toli, kamšiai, neturiu laiko ir tiesiog praleidinėsite treniruotes. Taipogi tai gali sukelti nepatogumų laiku pavalgyti, jeigu norėsite valgyti šviežią maistą iš namų iškart po treniruotės. Tačiau šis veiknys itin motyvuotiems sutrukdyti beveik negali.

PAPILDOMOS PASLAUGOS.

sportasAtkreipkite dėmesį į kitus savo poreikius ir rinkitės klubą pagal tai, ar jis galės juos patenkinti. Pavyzdžiui, galite norėti po treniruotės pasilepinti sūkurinėje vonioje, iškart išgerti proteino kokteilį, nusipirkti proteino batonėlį ar pasišildyti savo atsineštą maistą mikrobangų krosnelėje.

KAINA.

Žinoma, tai svarbus veiksnys renkantis sporto klubą. Ir visai nereiškia, kad kuo didesnė abonemento kaina, tuo geresnis sporto klubas. Rūsiai, kurie būna pigesni, dažniausiai, pralenkia blizgančias sales savo energetika ir sklindančia motyvacija.

ŽMONIŲ SRAUTAS.

Rinkitės tokį sporto klubą, kuriame neteks prie vieno treniruoklio laukti 5 min. O jeigu jau pasirinkote tokį sporto klubą, kuria žmonių srautas itin didelis – patarimas būtų susidaryti tokią sporto programą, kad nesutaptų treniruojamos raumenų grupės su dalies kitų sportininkų raumenų grupėmis. Kadangi pirmadienis dažnai būna krūtinės diena, jūs pirmadieniui pasirinkite kojų dieną ir pan.

Šiuo metu yra ypač didelis sporto salių pasirinkimas, tereikia suprasti, kokį sporto klubą rinktis, kad jame sportuoti būtų miela širdžiai. Tad nebijokite bandyti ir keisti sporto klubų ir taip išsiaiškinti, kas Jums labiausiai tinka ir patinka. Na o mūsų skiltyje „sporto klubai“ rasite bene visus sporto klubus pagal miestus bei pagrindinę reikalingą informaciją.

Reikalinga pagalba?

Sveiki, klausimus rašykite ČIA ;)