fbpx

ETIKETAS SPORTO SALĖJE IR JO SVABA

Pradėję sportuoti sporto salėje turime suprasti, kad tai tokia pat viešoji įstaiga kaip ir kitos, todėl privalote laikytis tam tikrų nusistovėjusių taisyklių. Kodėl? Ogi tam, kad jūsų lankoma sporto salė būtų vieta, į kurią norėtųsi vis sugrįžti. Juk patys žmonės kuria atmosferą! Dažniausiai apie taisykles reikia priminti sporto salės naujokams, tačiau ir salės senbūviai kartais pamiršta tam tikras taisykles. Panagrinėkime, koks gi tas etiketas sporto salėje?

ETIKETAS SPORTO SALĖJE

Pagrindinės nusistovėjusios taisyklės, kurių derėtų paisyti sportuojant sporto salėje:

1.Padėk į vietą hantelius bei nuimk nuo štangos svorius, kai pabaigi pratimą. Daugelis naujokų, pradėję sportuoti sporto salėje ir atlikę pratimus su hanteliais ar štangomis, juos palieka ten, kur baigė pratimą ir nesutvarko. To daryti negalima! Taipogi reikia sudėti hantelius bei blynus griežtai į savo vietas, o ne ten, kur jums patogiau (ne pagal eiliškumą ar pan.)

sporto sale2.Užsiimi kitkuo? Netrukdyk kitam. Jeigu sporto metu užsiimate kitomis veiklomis telefonu – nepalikinėkite jo bet kur (pavyzdžiui, prie treniruoklio), kad kiti neturėtų papildomų nepatogumų (saugotis neužlipti ir t.t.). Jeigu norite pasikalbėti su draugais, pajuokauti ar pan. – darykite tai nuošaliau, netrukdykite kitiems susikaupti.

3.Nepalik prakaituotų suoliukų ar treniruoklių. Kai kurie žmonės prakaituoja daugiau už kitus, tačiau tai negali būti pasiteisinimas atlikus pratimą palikti šlapią suoliuką ar treniruoklį. Gerb kitus ir pasitiesk rankšluostį prakaitui sugerti.

4.Atlaisvink treniruoklį, kai baigi pratimą. Atlikus pratimą treniruoklyje, kai kurie įsigudrina prasėdėti ant jo keletą minučių ir tada daryti kita priėjimą, tačiau reikia nepamiršti, kad sporto salėje sportuoja ir kiti žmonės, kurie laukia, kol atsilaisvins treniruoklis.

5.Nešūkauk atlikdamas pratimą. Sporto salė – tai ta vieta, kur stengiesi įveikti pats save ir viršyti savo limitus. Nepaisant to, kad reikia kelti didelį svorį, tikrai nederėtų rėkti. Taip neparodysi savo stiprybės ir nesukelsi teigiamų asociacijų, o tik išblaškysi ir prajuokinsi kitus sportuojančius.

6.Neužlįsk be eilės. Niekam nepatinka, kai prie treniruoklio laukia eilė žmonių, bet dar labiau nepatinka, kai kažkas prie treniruoklio prieina ir užlenda be eilės. Kad išvengti tokio nesusipratimo, derėtų paklausti šalia stovinčių sportininkų, ar jie nelaukia prie treniruoklio.

7.Bendra tvarka ir švara. Ji turi būti tiek tavo aprangoje (švarūs, salei pritaikyti drabužiai bei avalynė), tiek persirengimo kabinoje, duše bei tualete.

Kai kas nerašyta taisykle laiko ir tai, kad privaloma pasisveikinti įėjus į rūbinę ar pan., neprisikvėpinti kvepalais prieš einant į sporto salę (neturi skleisti norsį riečiančio kvepalų aromato). O kokių taisyklių dar turėtų paisyti sportuojantys? Parašykite komentaruose ir TOBULĖKIME KARTU!

***

NEMOKAMAI konsultuojame mitybos, sporto, papildų klausimais! Rašyk     kaip pasiekti geresnių rezultatų    sporto papildai

Sveiki, klausimus rašykite ČIA ;)