fbpx

MAISTAS RAUMENŲ AUGINIMUI. TOP 10 PRODUKTŲ

Stengdamiesi padidinti raumenų apimtis galite praleisti 2 valandas kilnodami svorius su daugybe pakartojimų, bet tai nepadės, jei jūsų maisto racionas bus netinkamas. Raumenys auga esant dviems esminėms sąlygoms: raumenis „draskančioms“ treniruotėms ir tinkama mityba. O tinkama mityba reiškia pakankamai kalorijų ir pakankamai baltymų.

Valgykite daugiau nei sudeginate

Kad augtų raumenys ir didėtų apimtys, reikia suvartoti daugiau kalorijų nei sudeginate – priešingai nei deginant riebalus. Lengvas būdas suskaičiuoti dienos kalorijų poreikį yra čia – kalorijų skaičiuoklėse.

Jei sunku suvartoti pakankamai kalorijų ir baltymų iš maisto, tokie papildai kaip proteinas ar geineris gali padėti pasiekti reikiama kalorijų ir baltymų dienos normą. 

produktai produktai

Maistas raumenų auginimui. TOP 10

Kai jau žinote, kiek turite valgyti, pateikiame geriausius gyvuninės ir augalinės kilmės maisto produktus, kurie turi daug aukštos kokybės baltymų. Pateikiame tiek augalinės, tiek gyvulinės kilmės produktus tam, kad palaikytumėte maisto įvairovę. Dauguma šių produktų taip pat savyje turi širdžiai naudingų riebiųjų rūgščių, virškinimą skatinančių kompleksinių angliavandenių ir mikroelementų (cinko, magnio).

 1. Vištienos krūtinėlėmaistas raumenu augimui

Kažin ar yra kitas maisto produktas, labiau siejamas su kultūrizmu ir raumenų auginimu nei vištienos krūtinėlė? Nebrangi, lengvai paruošiama ir savyje turinti daug baltymų vištienos krūtinėlė yra idealus maistas raumenų auginimui. Rekomenduojame pirkti ir gaminti dideliais kiekiais, o vėliau suskirstyti į porcijas pietums ir vakarienei visai savaitei.

 • 24 g. baltymų 100g. porcijoje.
 
 1. Kanapių sėklos

Daugumą augalinės kilmės produktų reikia maišyti, kad susidarytų visavertis baltymas; pavyzdžiui, valgyti ruduosius ryžius su žirniais. Kanapių sėklos – išimtis, 100g. sėklų yra 32g. visiškai įsisavinamų baltymų. Atkreipkite dėmesį ir į riebalus: toks pats kiekis turi beveik 50g. sveikųjų riebalų.

 • 32 g. baltymų 100g. porcijoje.
 
 1. Liesa jautiena

Grįžtame prie gyvūninės kilmės produktų. Liesą jautieną reikėtų vartoti taip pat kaip vištienos krūtinėlę. Galite pasigaminti jų didelį kiekį ir keisti tarpusavyje pietums ar vakarienei.

maistas raumenu augimui

 • 31 g. baltymų 100g. porcijoje.
 
 1. Moliūgų sėklos

Kaip ir kanapių sėklos, moliūgų sėklos yra visaverčių baltymų šaltinis, taip pat turintis daug riebiųjų rūgščių, todėl yra puikus užkandis.

 • 30 g. baltymų 100g. porcijoje.
 
 1. Kokybiškas konservuotas tunas

Dar vienas kultūrizme svarbus produktas – konservuotas tunas – taip pat patogus, nebrangus pasirinkimas siekiant auginti raumenis. Labai rekomenduojme pirkti tik tiekėjų, pasižyminčių atsakinga ir tvaria žūklės praktika – taip išvengsite pavojingo sunkiųjų metalų kiekio patekimo į organizmą.

 • 27 g. baltymų 100g. porcijoje.
 
 1. Laukinė lašiša

Laukinė lašiša, nors geriausiai žinoma kaip puikus omega – 3 riebiųjų rūgčių šaltinis, taip pat turi daug baltymų – 25g. 100g. porcijoje. Labiausiai rekomenduojama laukinė lašiša, tačiau tinka ir dirbtinai užauginta, tik reiktų riboti jos vartojimą.

maistas raumenu augimui

 • 25 g. baltymų 100g. porcijoje.
 
 1. Kiaušiniai

Viename kiaušinyje yra apie 6g. baltymų, taip pat cinko ir sveikųjų riebalų. Jei kaip ir dauguma žmonių suvalgote daugiau nei vieną kiaušinį iškart – baltymų suvartojate dar daugiau.

 • 13 g. baltymų 100g. porcijoje.
 
 1. Sojų pupelės

Įrodyta, kad sojų pupelės palaiko gerą širdies ir kraujagyslių sistemos būklę. Labai rekomenduojame valgyti tik fermentuotas arba daigintas sojų pupeles ir vengti apdorotų.

 • 13 g. baltymų 100g. porcijoje.
 
 1. Graikiškas jogurtas

Jame yra didelis kiekis baltymų, tačiau nėra angliavandenių, todėl graikiškas jogurtas greitai taps mėgstamiausiu užkandžiu auginantiems raumenis.

 • 10 g. baltymų 100g. porcijoje.
 
 1. Avinžirniai

Avinžirniai puikiai tinka ir kaip pagrindinis patiekalas, ir kaip garnyras. Iš jų taip pat gaminamas humusas. 
Čia gali rasti energy balls receptą, kurių pagrindą sudaro avinžirniai.

 • 10 g. baltymų 100g. porcijoje.
 

Šaltinis

Sveiki, klausimus rašykite ČIA ;)