fbpx

FAKTAI APIE MAISTĄ. 10 PUNKTŲ

Maistas yra be galo svarbus. Jis lemia ne tik mūsų sportinius rezultatus, poilsio kokybę, bet ir bendrą sveikatą ir savijautą. Atrodo, žinome apie tai labai daug, bet kartu kasdien išgirstame įvairių nuomonių, tyrimų išvadų ir galiausiai liekame nežinioje. Tad mes pateikiame keletą įdomiausių įžvalgų, kurias privalote žinoti!

Faktai apie maistą – 10 įdomių punktų apačioje!

 1. Soja kelia estrogeno lygį bei lemia riebalų kaupimąsi ant šlaunų. Negana to, dauguma sojos produktų yra genetiškai modifikuoti, tad geriau sojos produktus vartoti itin saikingai.
 2.  faktai apie maistąProduktai, kurie tik iš pirmo žvilgsnio atrodo sveiki:
  *pusryčių dribsniai (juose itin daug pridėtinio cukraus);
  *jogurtas su pagardais (juose taipogi daug cukraus! Geriausias variantas, jeigu mėgstate jogurtus – graikiškas arba natūralus jogurtas su natūraliais pagardinimais kaip uogos, riešutai ir t.t.);
  *varškės sūreliai (juose yra hidrintų riebalų, daug cukraus ir praktiškai jokių gerų vitaminų, mineralų ar kokybiškų baltymų);
  *mišrainės (visuomet į jas įeina riebus padažas – grietinė ar majonezas, tad visuomet rinkitės salotas, kurios pagardintos citrina, sveiku aliejumi, gabalėliu fetos bei prieskoniais).
 3. Bananas yra bene idealus angliavandenių užtaisas po treniruotės ar prieš ją, nes jame yra kalcio (apsaugančio nuo raumenų skausmų) ir antioksidantų (būtinų sveikai ląstelių regeneracijai).
 4. faktai apie maistąRekomenduojama apriboti cukraus vartojimą iki 25g. per dieną moterims ir 38g. vyrams.
  Cukrus tai ne kas kita – kaip narkotikas. Jis spartina senėjimą ir uždegimus organizame, skatina auglių augimą ir yra pilnas tuščių kalorijų.
 5. Ko nevalgyti po treniruotės? Tik daržovių (jos sveika, bet kartu ir turi mažai kalorijų, kurių nepakaks atstatyti jėgoms), riebaus ir greito maisto, sūrių užkandžių (mažina kalio kiekį jūsų organizme bei lėtai savinasi), limonado ir vaisvandenių (tai lėtina medžiagų apykaitą).

2 dalis

 1. Nepervertinkite ir nenuvertinkite baltymų! Taip, jie statybinė medžiaga, tačiau pilnai užtenka 2 g./1 kūno kg. kokybiškų baltymų aktyviai sportuojančiam žmogui, kuris nori matomų rezultatų.
  *Ar žinojote, kad baltymų pasisavinimas yra geriausias ryte ir priešpiet? Tad jokiu būdu nepraleiskite pusryčių ir į juos įtraukite kokybiškų, lengvai įsisavinamų baltymų.
  faktai apie maistą*Naudojant nepakankamai angliavandenių ir trūkstant energijos, baltymai bus imti naudoti energijai, o tai lems priešingą trokštamą efektą. O riebalai apskritai yra itin svarbūs bendrai organizmo sveikatai, hormoninei veiklai. Tad būkite balanse! Sužinoti, kiek kokių medžiagų jums reikia, galite skaičiuoklės pagalba.
 2. Vartojant neapdorotus kiaušinius, ilgiau jausitės sotesni, tačiau atsiranda tikimybė susirgti salmonelioze (nors tokia tikimybė ir yra maža).
 3. Stengiantis atsikratyti nereikalingų kilogramų būti alkanam negalima. Kūnas jausdamas maisto nepriteklių įjungia išlikimo rėžimą ir pradeda kaupti riebalus.
 4. Atvirkščiai negu daugelis mano, angliavandeniai o ne riebalai yra makronutrientas kurio perteklius verčia organizmą kaupti riebalus. Nors iš esmės ir yra svarbiausias bendras suvartojamų kalorijų skaičius, tačiau atkreipkite dėmesį ir į makroelementų apskaičiavimą.
 5. Džiovinti vaisiai turi daug skaidulų, vitaminų. Jie ypač naudingi dėl sudėtyje esančios ląstelienos, kuri gerina virškinimą. Tačiau juose yra ir labai daug natūralaus (o kartais netgi pridėtinio) cukraus. Tad jais mėgaukitės atsakingai!

Tikimės, kad šie faktai apie maistą jums buvo naudingi!

Reikalinga pagalba?

Sveiki, klausimus rašykite ČIA ;)