fbpx

BALTYMINIAI BATONĖLIAI. AR TAI GERA IDĖJA DESERTUI?

Kiekvienas mėgstame retkarčiais save palepinti skaniu desertu! Bet sportuojantys ar šiaip sveiką gyvenseną propaguojantys dažnai ieško sveiksnių desertų alternatyvų, o ne griebti įprastą pyragaitį. Tad šiame straipsnyje apžvelgsime vieną iš populiauriausių alternatyvų – baltyminį batonėlį.

Kodėl tai gera idėja desertui?
  1. Turi mažai cukraus. Kiti desertai ir įprasti batonėliai turi daug cukraus. Viename batonėlyje gali būti baltyminiai batonėliainetgi visa dienos norma! O juk visi žinome, kad cukraus perteklius yra ne tik tai, kas skatina riebalų kaupimąsi, bet ir sukelia apatiją, mieguistumą, kenkia dantims…  Baltyminiai batonėliai savo sudėtyje cukraus beveik neturi arba jo turi minimaliai, t. y. iki 1-2 gramų viename batonėlyje (būtina skaityti etiketę ir tuo įsitikinti bei nesumaišyti proteino batonėlių su enegetiniais batonėliais). Tai yra didelis šio deserto privalumas, kadangi suvalgius baltyminį batonėlį nepajusime staigaus energijos šuolio, o po didelės apatijos, taipogi apsaugisime savo organizmą nuo cukraus pertekliaus.
  2. Turi vitaminų. Dažnai (bet ne visuomet) baltyminiai batonėliai yra su pridėtiniais vitaminais. Taip baltyminių batonėlių batonėlių gamintojai siekia paversti savo produkciją dar sveikesne ir patrauklesne sveiką gyvenimo būdą propaguojantiems žmonėms. Baltyminiuose batonėliuose galima rasti nemažą kiekį B, C ir E vitaminų.
  3. Yra puikaus skonio. Šiuolaikiniai baltyminiai batonėliai yra skanūs ir gali laisvai varžytis su populiariausiais paprastais šokoladukais. Baltyminių skonių pasirinkimas yra itin didelis! Suvalgius baltyminį batonėlį jūs jausitės tarytum suvalgiusi įprastą saldų ir skanų desertą.
  4. Turi daug baltymų. Didelis šio batonėlio privalumas yra tai, kad viename baltyminiame batonėlyje dažniausiai yra reikiama baltymų norma vienam valgymui. Tai reiškia, kad suvalgę baltyminį batonėlį, iškart gausite apie 20 gramų baltymų. Tai netik papildys jūsų dienos baltymų normą, bet ir suteiks didelį sotumo jausmą!  Todėl papildomai užkandžiauti po baltyminio batonėlio tikrai nesinoti.
baltyminiai batonėliai
Kodėl tai gali būti prasta idėja?

Geras ir kokybiškas batonėlis dažnai būna ne pigus. Taip pat, atkreipkite dėmesį, kad jame nebūtų palmių aliejaus ar produktų, kuriems būtumėte alergiškas (dažniausiai juose galite rasti sojos ir laktozės turinčių ingredientų). Ne paslaptis, kad batonėliams saldumą suteikia saldikliai, todėl didelis jų kiekis gali sukelti apsunkimą skrandyje.

Baltyminis batonėlis yra puiki alternatyva įprastam desertui. Bet kaip ir visur – balansas ir saikas turi būti prioritetas. Gyvenkime balanse ir būkime kartu tobulėjantys!

Sveiki, klausimus rašykite ČIA ;)