Maisto papildų vartojimas – 10 patarimų

maisto papildų vartojimas

Maisto papildai skirti papildyti mitybą medžiagomis, kurių trūksta jūsų organizmui. Maisto papildų vartojimas yra svarbus akcentas, kurį pravartu gerai išmanyti. Tikimės, kad sužinosite kažką naujo.

Maisto papildų vartojimas – 10 patarimų:

1. Jeigu nusprendėte gerti proteiną po treniruotės, tuomet geriausia gerti išrūgų (whey) proteiną. Jis pasisavina greičiausiai, o po treniruotės mums reikia itin greito baltymų ir aminorūgščių pasisavinimo.

2. Blogos kokybės baltymų milteliai vandenyje maišosi blogai ir tai reiškia, kad didžioji dalis baltymo, esančio papildo sudėtyje, yra ne pilnos sudėties. Tad tai yra pirmas ir pagrindinis požymis, jog jūsų turimas proteinas – nekokybiškas.

Mes garantuojame, kad mūsų parduotuvėje visi esantys proteinai maišosi ir tirpsta labai lengvai.

3. Geriausias laikas gerti baltyminį kokteilį yra tik atsikėlus ryte bei po treniruotės. Kadangi tai yra laikai, kai baltymų reikia itin greitai!

Jeigu netoleruojate laktozės, tuomet rinkitės izoliatą. Jame nėra laktozės, o pasisavinimas ir grynumas dar geresnis nei išrūgų proteino. Tačiau izoliato kaina šiek tiek didesnė negu išrūgų proteino.

4. Jei suvartojate didelį kiekį baltymų, naudokite didesnį glutamino kiekį, jis detoksikuoja amoniaką, reguliuoja baltymų sintezę bei suirimą.

5. Prieštreniruotiniai energetikai (pre-workout) negali būti kombinuojami su kitais stimuliuojančiais produktais (kava, energetiniai gėrimai ir pan.).

papildai

 Prieš treniruotę galite vartoti tokias papildų kombinacijas:

  • energetiką (pre-workout) + BCAA;
  • energetiką (pre-workout) + kreatiną + BCAA;
  • energetiką (pre-workout) + proteiną;

Jokiu būdu negerkite prieš treniruotę:

  • energetiko + kofeino papildo;
  • energetiko + kavos;
  • energetikos + papildų, su dideliu kiekiu kofeino porcijoje.

6. Paprasčiausias papildų derinys po treniruotės – BCAA + gliukozė. Gliukozė pagerins BCAA  įsisavinimo efektyvumą.

Pastaruoju metu daug diskutuojama, ar BCAA tikrai reikalingas papildas. Geriausia yra pabandyti sportuoti su juo ir be jo. Nepajautėte jokio skirtumo? Jums jo nereikia! BCAA suteikė energijos ir atsistatymas tapo greitesnis? Vartokite jį ir toliau. Pirmiausiai reikia suvokti, kaip tam tikras maisto papildas paveikia jus, kadangi visų organizmai ir jų pasisavinimo funkcijos tam tikriems papildams skiriasi.

 

sportas7. Neapsigaukite rinkdamiesi ir pirkdami papildus. Tai, kas tinka jūsų draugui ar fitneso žvaigždei – nebūtinai tiks ir jums! Kaip jau minėjome prieš tai, stebėkite, kaip jūsų paties organizmas reaguoja ir priima papildą.

8. Jeigu pirmą kartą naudojate prieštreniruotinį papildą (pre-workout) – pradėkite su puse ar netgi trečdaliu porcijos. Taip pat nenaudokite jo prieš kiekvieną treniruotę. Taip itin greitai prie jo priprasite, todėl papildo poveikis nebus toks efektyvus.

9. Tam, kad būtų maksimalus kreatino pasisavinimas – užgerkite jį ne tik dideliu reikiamu kiekiu vandens, bet į tą vandenį įsidėkite gliukozės ar cukraus (taip pat tinka bet koks kitas saldus gėrimas, pavyzdžiui, vynuogių sultys).

10. Riebalų degintojai patys savaime riebalų nedegina. Tad jeigu tikitės, jog užtenka tik gerti šį papildą ir retkarčiais pasportuoti, o mityba nesvarbi, deja, nusivilsite. Riebalų degintojai paspartina jūsų medžiagų apykaitą, kai kurie gali padidinti kūno temperatūrą bei padėti skaidyti riebalus į energiją. Tačiau, kad visa tai suveiktų – reikia papildus lieknėjimui derinti kartu su tinkama mityba.

Tai tiek šiam kartui. Prisiminkite, kad maisto papildų vartojimas nėra stebuklas ar panacėja. Jie nepakeis maisto produktų, bet gali pagerinti jūsų rezultatus ir kūno išvaizdą. Tačiau turite pasirinkti tuos maisto papildus, kurie tinka būtent jums.

Mitybos ir sporto planas

Mitybos ir sporto planas

❗ ĮSPĖJIMAS - rezultatai ir įgūdžiai išliks ilgam! ✅ Planas sudaromas pagal jūsų tikslą: svorio auginimas, metimas, savijautos gerinimas...…