Geriausi Papildai Sportui: Kaip Išsirinkti?
Geriausi papildai sportui gali skirtis priklausomai nuo konkrečių sporto šakų, asmeninių tikslų, lyties (vyrams, moterims) ir sveikatos būklės. Nepamirškite, kad maisto papildai negali pakeisti subalansuotos mitybos, tačiau gali ją papildyti.
Maisto papildai skirti tam, būtų galima lengviau pasiekti norimus rezultatus. Žinoma, jie nepakeičia mitybos, tačiau puikiai ją papildo. Taip pat svarbus ir sportas, kurio metu atiduodame visą save. Svarbu išsirinkti, kurie yra geriausi papildai sportui būtent jums. Čia svarbu ne tik atsiliepimai ir prekių ženklai, bet ir produktų sudėtis, dozavimas, vartojimas.
Geriausi papildai sportui pagal tikslą
Nusprendus vartoti sporto papildus, tikslinga tinkamai pasirinkti tuos produktus, kurie jums reikalingi pagal siekiamą tikslą. Tikslai tiek treniruotėse, tiek gyvenime gali būti įvairūs: raumeninės masės auginimas, riebalų deginimas, sveikata, ištvermė, atsistatymas po fizinio krūvio, testosterono didinimas, energija sporto metu ir t. t. Taip pat svarbus atsižvelgti į lytį, nes vyrams reikia kitokių maistinių medžiagų nei moterims ir jų balansas skirtingas. Pagal tikslą, išskirkime svarbiausias maisto papildų grupes.
Sporto papildai masei priaugti
Jeigu siekiate priaugti raumeninės masės, tuomet svarbu suvartoti didesnį kalorijų ir angliavandenių skaičių bei nepamiršti baltymų kiekio, kuris svarbus raumenims. Tokiu atveju padės gaineriai masei, proteino papildai, kreatinas. Atsistatymą pagerins amino rūgštys (glutaminas, BCAA, beta alaninas, L-argininas).
Papildai lieknėjimui
Jei pageidaujate numesti kūno svorio, tuomet svarbus maitintis subalansuotai, o pagelbėti gali riebalų degintojai. Jų sudėtyje dažnai yra kofeino, kas pagerins jūsų darbingumą bei padės siekti savo tikslų.
Populiariausi maisto papildai sportui
Jei renkatės papildus pagal kategorijas, tuomet atkreipkite dėmesį į populiariausius produktus:
1. Proteinas – padeda aprūpinti raumenis baltymais, kurie reikalingi jų atsistatymui ir augimui po sporto.
2. Kreatinas – padeda padidinti raumenų jėgą ir trumpalaikę ištvermę.
3. BCAA (šakotosios grandinės aminorūgštys) – padeda išlaikyti raumenų masę ir pagerinti atsistatymą po sunkių treniruočių, kai skauda raumenis.
4. Omega-3 riebalų rūgštys (žuvų taukai) – padeda sumažinti uždegimą po treniruotės bei pagerinti širdies sveikatą.
Kaip jau minėjome, sporto preparatai tik papildo mitybą, o ne ją pakeičia. Tad svarbu, kad valgytumėte subalansuotai ir sportuotumėte reguliariai. Pridėjus jums geriausiai tinkančius papildus sportui, pasieksite norimus rezultatus ir savo atsiliepimais tą parodysite kitiems.